Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дневни светлини в Гърция и Турция

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дневни светлини в Гърция и Турция

    Наближава ми отпуската, а ще я изкарам в такъв район, че Гърция и Турция ще са ми наблизо и може да прескоча в някой от дните дотам. Затова се сетих за един малко странен въпрос - сега, както сме накичени с тези дневни светлини, които светят постоянно, ползват ли се в Гърция и Турция? Няма ли да правим впечатление отдалеч, особено в Гърция, на полицаите им, които и без това се заяждат с нашите граждани? Ясно, че ще трябва да си нося големия талон, но какви са изискванията за тези страни - кара ли се на фарове, пречат ли дневните светлини и т. н? Аз преди две години ходих до Гърция, но бях малко в заспал район, до Орестиада, не срещнах кьорав полицай и в двете посоки, но знае ли човек. Същата работа беше и при пътуването ми до Одрин - там си карат малко по слух, спирането на пешеходна пътека е непознато, но пак не видях полицаи
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

    #2
    кола

    Виждал съм да продават такива светлини в Гърция и Турция ако са сложени правилно би трябвало да няма пробем
    Прикачени файлове
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Re: Дневни светлини в Гърция и Турция

      sugarboy написа:
      Наближава ми отпуската, а ще я изкарам в такъв район, че Гърция и Турция ще са ми наблизо и може да прескоча в някой от дните дотам. Затова се сетих за един малко странен въпрос - сега, както сме накичени с тези дневни светлини, които светят постоянно, ползват ли се в Гърция и Турция? Няма ли да правим впечатление отдалеч, особено в Гърция, на полицаите им, които и без това се заяждат с нашите граждани? Ясно, че ще трябва да си нося големия талон, но какви са изискванията за тези страни - кара ли се на фарове, пречат ли дневните светлини и т. н? Аз преди две години ходих до Гърция, но бях малко в заспал район, до Орестиада, не срещнах кьорав полицай и в двете посоки, но знае ли човек. Същата работа беше и при пътуването ми до Одрин - там си карат малко по слух, спирането на пешеходна пътека е непознато, но пак не видях полицаи
      Аз пък не съм забелязал да се заяждат гръцките полицаи с нас...или съм късметлия...просто до сега никога не са ме спирали...дали ще караш със пуснати или спрени светлини там няма никакво значение...стига да не са малоумно направени вместо късите да ти светят дългите...каквато забелязвам е напоследък модата на доста Браво/а -та и недоумявам защо...но...разни хора разни идеали...за Турция незнам, но в Гърция е така...
      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

      Коментар


        #4
        И аз не съм попадал на полицаи, но нали излезе инфо преди време, че ако не ти свети една от лампичките, които осветяват номера, спирали от движение, направо изтръгвали номерата на колите и те оставят в безизходица, сега пък - носенето на големия талон на колата и такива работи...
        Fiat Marea Weekend 1,6 16V

        Коментар


          #5
          Колега в Гърция без дневни се кара. Има и напомнящи табели. Аз миналата година карах с фарове (бях ги забравил) и никой нищо не ми каза.
          ФИАТ- Пътят е само формалност
          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
          -----------------------------------------------------
          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

          Коментар


            #6
            Мисълта ми е, че дори да се кара в тези държави без светлини през деня, нашите инсталации са така преправени /поне моята, де/, че светим постоянно - дневните светят при изключени фарове, а иначе си светят самите фарове, дали това няма да прави впечатление и да дразни там, е дълбочината на питането ми
            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

            Коментар


              #7
              В Гърция на границата изрично ми казаха да спра фаровете... Доколкото знам е забранено да се кара през деня на фарове...
              Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
              Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
              EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

              Коментар


                #8
                Predatorsi написа:
                В Гърция на границата изрично ми казаха да спра фаровете... Доколкото знам е забранено да се кара през деня на фарове...
                не е забранено...в 100% от случаите съм карал със пуснати фарове...и съм минавал покрай поне 10 полицейски патрула на пътя...нито са ме спрели нито нищо...нито на границата са ми казвали нещо някога...това и с фиата и с аудито...като второто има и дневни светлини...
                Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                Коментар


                  #9
                  Имайте предвид че от 2011-та всички нови коли в ЕС имат задължителни дневни светлини отпред, да не би да са ги спрели от движение в Гърция? Аз няколко пъти съм ходил и с двете коли с ДРЛ на дългите и не съм имал никакви проблеми.
                  Фиат Крома 1.9 16v+
                  Фиат Браво 1.6 16v
                  Фиат Мареа 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    Ами вие си знаете... Аз казвам какво знам от тия на границата и от приятел който е грък... Ходи си през месец в Гърция... Дневните светлини са едно, но късите светлини друго...
                    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                    Коментар


                      #11
                      Predatorsi написа:
                      Ами вие си знаете... Аз казвам какво знам от тия на границата и от приятел който е грък... Ходи си през месец в Гърция... Дневните светлини са едно, но късите светлини друго...
                      Абсолютно не е вярно. Както и с изтръгнатите номера, защото не светела крушката му. Дрън-дрън.Карай си нормално, и ако всичко по колата ти е ок - нямаш никакви грижи.

                      Коментар


                        #12
                        Aз като вляза в Гр си спирам фаровете.Иначе ми е правило впечатление, че на магистралите преди тунел има знак за пускане на фаровете , а след тунела за спирането им.Не знам какви са тези легенди за гръцките полицаи, но аз последните 8 години само там ходя, като последните 2 сме и доста голяма компания.Никога до сега никой от нас не е имал проблеми. Карате си по правилата и си свиркате.Чувал съм че правят проблеми ако стъклата са затъмнени ( не фабрично) или за каране с теглич ако не теглите нищо.За всичките ми пътувания мисля че съм виждал само два пъти патрулка да спира кола, но и двата пъти бяха гърци.
                        Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                        ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                        Коментар


                          #13
                          kiselo написа:
                          не е забранено...в 100% от случаите съм карал със пуснати фарове...и съм минавал покрай поне 10 полицейски патрула на пътя...нито са ме спрели нито нищо...нито на границата са ми казвали нещо някога...
                          Аз също.Само веднъж с Темпрата гръцкия граничен полицай ме предупреди, че е забранено с тъмни стъкла, а моите бяха затъмнени. Но никой не ме е спирал.

                          Коментар


                            #14
                            И добре, че не са те спирали - 800 евра е глобата. Свалят номерата веднага, взимат ти документите и ти казват заминавай да плащаш. Като платиш, отиваш в съседното село да си вземеш документите и номерата.
                            Immortal написа:
                            Аз също.Само веднъж с Темпрата гръцкия граничен полицай ме предупреди, че е забранено с тъмни стъкла, а моите бяха затъмнени. Но никой не ме е спирал.

                            Коментар


                              #15
                              Predatorsi написа:
                              В Гърция на границата изрично ми казаха да спра фаровете... Доколкото знам е забранено да се кара през деня на фарове...
                              Е, има коли, на които фаровете не могат да се спрат. Не говоря за дневните. Имам приятел с Мицубиши Каризма, на което късите са постоянно включени и няма възможност да се спрат. При това положение какво правим?
                              Alfa 159 SW 2.4 Ti
                              Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                              "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                              Коментар

                              Working...
                              X