Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко надценка си слагат бензиностанциите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко надценка си слагат бензиностанциите

    Вчера късно ми изгоря крушката на късите и спрях в първата бензиностанция - ШЕЛ за да взема една.За чудесната цена от 8.49 лв. ми продадоха H7 - Narva. Стана ми интересно колко им е надценката и се оказа, че имат + 39 % надценка над КРАЙНОКЛИЕНТСКАТА цена Тези са почти като наркопласьори. Вносителя дава едрови цени от 20% до 40% по-ниски от тези на сайта му за краен клиент.Но явно 20% надценка са твърде малко за ЩЕЛ България ЕАД Простата сметка е 6.10 - 30% = 4.27 ( въпреки, че отстъпката им е поне 40% ) 4.27 лв. умножено по 2 е 8.54Явно ШЕЛ обичат 100 % печалба.Купуваш нещо по Х,хх лв. а го продаваш на двойна цена. Дали може да им се вярвя на качеството на горивата? https://www.youtube.com/watch?v=_JiEod-HX1sКакто се казва : "Fool me once, shame on you; fool me twice, shame on me."ето линк с цената краен клиент на вносителя --> 6.10 лв. :http://www.kastrade.bg/products/narv...328.htmlето цената на касовия бон.

    #2
    Не, че ги защитавам, но първото ти изречение по принцип допринася за това увеличаване на цената.Ако официалния вносител държаха персонал, за да ти продадат крушка в 2 часа сутринта, може би цената нямаше да е 6.10.И аз съм купувал от бензиностанции, и мен ме дразни това, но както каза - в 2 часа сутринта нямаш избор.Аз се чудя друго - как някой въобще си купува нещо от бензиностанции. То на всичко вътре надценката е такава. Хайде, за една крушка иди-дойди, трябва ти, за да не те глобят, ама да дам 100% отгоре надценка за една минерална вода примерно, хайде няма нужда.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Добре, че не ти се е наложило да ходиш до денонощната аптека Щото аз снощи ходих и за един блистер витамин "С" (примерно), който струва 80ст. ми взеха 1.18лв. Надценките на другите лекарства, които купих бяха подобни...
      Alfa 159 SW 2.4 Ti
      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

      Коментар


        #4
        То и аз искам да ева блондинки за по 5 стотинки,ама няма. На пътя сакат по 20 лв, у лукс хотела на 100евра скачат.
        FIAT FORUM BULGARIA
        Ракията е над политиката

        Видео от Италфест 2011

        Коментар


          #5
          Опитайте се да сметнете вие за колко бихте я продавали!Напишете тук във форума и да видим къде е разковничето....

          Коментар


            #6
            BO написа:
            Не, че ги защитавам, но първото ти изречение по принцип допринася за това увеличаване на цената.Ако официалния вносител държаха персонал, за да ти продадат крушка в 2 часа сутринта, може би цената нямаше да е 6.10.И аз съм купувал от бензиностанции, и мен ме дразни това, но както каза - в 2 часа сутринта нямаш избор.Аз се чудя друго - как някой въобще си купува нещо от бензиностанции. То на всичко вътре надценката е такава. Хайде, за една крушка иди-дойди, трябва ти, за да не те глобят, ама да дам 100% отгоре надценка за една минерална вода примерно, хайде няма нужда.
            Не съм съгласен, защото дори да не продаваха крушки , минерална вода и вафли - пак ще държат персонал - защото продават горива 24 часа. А и цената е същата и в 10:00 сутринта Освен това надценката не е същата по другите вериги - взимал съм крушки и от ЛУК-а , но подобно цакане със 100% надценка просто няма. През следващата седмица ще проверя колко струва H7 55W - със сравнимо с НАРВА качество по всяка верига покрай която мина

            Коментар


              #7
              Аз пък най-обичам да се чувствам по богат от бай Шмид от немско.Благодарение на онлайн търговците ми е ежедневие.Наскоро на моята мома неква приятелка и надувала главата за някаква "вълшебна" вода от океана. Евтина била,само 30 лв. за 750мл. бутилка.Чуквам аз в нета и пак се размазвам от кеф колко съм по богат от бай Шмид.Ей го и повода;В БългарияПри бай Шмид
              FIAT FORUM BULGARIA
              Ракията е над политиката

              Видео от Италфест 2011

              Коментар


                #8
                То си зависи от ценообразуването - в 10-15-19-24ч. - ценообразуването е едно и също, и е породено от определени фактори.

                Коментар


                  #9
                  Цената на такива стоки явно се определя от местоположението. На две различни бензиностанции от една и съща верига съм купувал Н7 съответно за 4,20 лв. и за 13,80 лв.
                  Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                  Коментар


                    #10
                    Обяснявам, за тези които още не са включили:Подобна ситуация с ценообразуването е нормална, очаквана и желана при пазарната икономика. Оплакването на u_bo щеше да е нормално и очаквано при социализма, когато съществуваше понятие "себестойност" и стоките се продаваха на цени според това колко струва да се произведат или доставят. (Дори повече, въпросните бензинджии, посмели да вдигнат цените, можеше да бъдат уволнени и дори съдени). В пазарната икономика, цената се определя от критериите за максимална печалба, а надценки от 100..200..300% са нещо съвършено нормално. (Впрочем, там където цените са по-ниски, критериите пак са за максимална печалба, просто там пазарът е друг и максималната печалба се постига при друга надценка).Така че, това е което искахме (изобщо народа) като скачахме по площадите - свобода, демокрация и пазарна икономика. Няма какво да мрънкате. :P
                    Fiat Ritmo 105TC
                    1600cc 105к.с.

                    Коментар


                      #11
                      А аз обяснявам за неразбралите Ако такава им е надценката за крушката, как да им вярвам че повишения ми разход и лошото вървене когато зареждам от тази верига е случайно? Няма как някой свикнал да слага директно 100% надценка за нещо което му го доставят в обекта, да не пипа горивата с техните маржове от по 8 - 15 % .По-нормално е да се очаква добри горива и ’точно’ мерене на горивата от вериги, където не слагат 100% надценка за стоки, за които не са направили никакви разходи.

                      Коментар


                        #12
                        Не може да правиш аналогия между крушките и горивата.Там са различни и надценките и количествата. Крушките са съпътсваща стока, колкото повече печалба, толкова по-добре за веригата. Те се стремят да са конкурентни при горивата, защото това е основна дейност, а съпътстващите - като крушки, кафе, кроасани, вестници и т.н. са нещо съвсем различно.Аз лично на ОМВ съм плащал 12,99 за крушка H1, така че даже тънко си минал.То по тая логика - питай защо кафето е по 2лв, а не по 60ст...
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар


                          #13
                          u_bo написа:
                          А аз обяснявам за неразбралите Ако такава им е надценката за крушката, как да им вярвам че повишения ми разход и лошото вървене когато зареждам от тази верига е случайно? Няма как някой свикнал да слага директно 100% надценка за нещо което му го доставят в обекта, да не пипа горивата с техните маржове от по 8 - 15 % .По-нормално е да се очаква добри горива и ’точно’ мерене на горивата от вериги, където не слагат 100% надценка за стоки, за които не са направили никакви разходи.
                          Разходи се и провери надценките по бензиностанциите и ще видиш, че навсякъде е така.За всяка една стока в магазина се правят разходи. Някои са косвени, други преки, но разходи се правят.Въобще не знам как може да си помислиш, че ще си купиш нещо от бензиностанция на цена, като в "обикновен" магазин.В магазина разчитат, че имат голяма конкуренция и цената е ниска. В бензиностанцията това е между другото и целта е печалба на брой, а не на оборот.Провери най-елементарната минерална вода колко струва в сравнение с цената в магазина и ще видиш.За това от бензиностанция купувам единствено ... крушки.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #14
                            И от мен - искаха ми 12 лв. за H7 в Лукойл... Дори не беше някаква "маркова".Естествено, че не я взех. За още толкова ще си взема ксенон
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              #15
                              От едни складове за домашни потреби като пазаря мопа е 1.55лв, в Кауфланд 1:1 същия е 2.99лвЖелезен макетен нож - 4лв, същия в Мастерхаус - 9лв...кой как те прекара.
                              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                              Коментар

                              Working...
                              X