Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на рег. номер след смяна на адресна регистрация

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на рег. номер след смяна на адресна регистрация

    Здравейте колеги,смятам скоро да си сменя адресната регистрация(личната карта) и официално да стана софийски гражданин, книжката ми също изтича, така че и тя ще мине по каналния ред. Обаче не знам дали трябва си сменя и рестрацинния номер на колата, тъй като той е хасковски. От там предполагам, че и в общината ще трябва да се разправям и да я пререгистрирам.Моля ако някой има опит с подобна бумащина да сподели.

    #2
    При всички положения, ако колата е на твое име, след смяна на личната карта на нов адрес в друг град, би следвало да смениш и табелите. Около 60 лв е гимнастиката, и половин ден време. Друг е въпроса дали искаш да ги сменяш, защото не съм сигурен дали е задължително. Трета гледна точка, е че май по добре в София да си със софийски табели, отколкото с хасковски.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      Re: Смяна на рег. номер след смяна на адресна регистрация

      Milko.Punto написа:
      Здравейте колеги,смятам скоро да си сменя адресната регистрация(личната карта) и официално да стана софийски гражданин, книжката ми също изтича, така че и тя ще мине по каналния ред. Обаче не знам дали трябва си сменя и рестрацинния номер на колата, тъй като той е хасковски. От там предполагам, че и в общината ще трябва да се разправям и да я пререгистрирам.Моля ако някой има опит с подобна бумащина да сподели.
      Ако не искаш не си сменяй регистрацията на колата.Можеш да си я караш както намериш за добре независимо къде живееш и какъв ти е адреса на документите .Само излишни разходи ще правиш.

      Коментар


        #4
        Няма смисъл-излишни пари.Само данъка ще трябва да плащаш в Хасково,че ще те търсят от тамошното данъчно.
        Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
        ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

        Коментар


          #5
          За разлика от в по-малките градове, където чуждия номер е повод катаджиите да те спрат, а старците пред блоковете да мрънкат, че им спираш на местата, в София няма значение с каква регистрация си.Има обаче един недостатък:Ако те снима камера, всеки път ще трябва да ходиш до Хасково да се оправяш.Иначе, Явор е прав, по закон уж трябва да смениш регистрацията, ама не е разписано точно и ясно.Пише единствено, че колата се регистрира по постоянния адрес на собственика. За пререгистрация нищо не пише.И няма предвидено наказание за това, тъй че споко.

          Коментар


            #6
            Само дето в Хасково данъците са почти двойни и нагоре на тези в София. И да ви кажа май само заради това си струва. Особено за коли под 100 коня. Пример - пунто 60 коня - при нас - 53лв, в София - 33лв. Има калкулатори, на които това може да се провери.
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #7
              Не е задължително! И до този момент Пасата ми с търновска регистрация си се движи. Софийската ми лична карта е от 2005 г. Единствено, както ти казаха и колегите, да си направиш сметка с разходите по смяната и плащането, което трябва да се извършва в общината където е регистрацията.
              Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
              Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
              Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

              Коментар


                #8
                Мен ако ме питате е редно да си плаща данъците в София, все пак тук се движи този автомобил.

                Коментар


                  #9
                  chaveto написа:
                  Мен ако ме питате е редно да си плаща данъците в София, все пак тук се движи този автомобил.
                  Добре е, че никой не те пита!Аз например ползвам колата в 95% от случаите извънградско.За което си плащам ВИНЕТКА.А данъкът на МПС не е пътен данък и няма отношение към това, къде се кара автомобила.Данъкът е за собственост на МПС. За мен, между другото, е изключително алогично самото съществуване на този данък! Защо няма данък за собственост на телевизор (който в някои случаи може да струва и повече от автомобила), или за хладилник, или за пералня, или за златен ланец?Във Великобритания такава простотия например, няма. Там има пътен данък, без който не можеш да шофираш по пътищата на кралството. Това е нещо като нашата винетка.Ако си караш колата извън Великобритания (като един мой съсед например), не плащаш НИКАКЪВ данък там.

                  Коментар


                    #10
                    Не е задължително,но ти го препоръчвам.1.Данъците в София са ниски.2.Който квото ще да си говори,но СТ,Х и У в София ги спират на поразия.3.При евентуални глоби или други неща свързани със КАТ,няма да ти се налага да ходиш винаги до Хасково.
                    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                    Коментар


                      #11
                      Immortal написа:
                      chaveto написа:
                      Мен ако ме питате е редно да си плаща данъците в София, все пак тук се движи този автомобил.
                      Добре е, че никой не те пита!Аз например ползвам колата в 95% от случаите извънградско.За което си плащам ВИНЕТКА.А данъкът на МПС не е пътен данък и няма отношение към това, къде се кара автомобила.
                      Без ВИНЕТКА можеш съвсем спокойно да се движиш в София да речем а автомобила да е с хасковска регистрация.Аз имам три автомобила който нямат ВИНЕТКА и никога не са имали!Та от къде казваш се взимат парите за поддръжка, ремонт.... на пътищата?Аман от софиянци в повече

                      Коментар


                        #12
                        Princo написа:
                        Не е задължително,но ти го препоръчвам.1.Данъците в София са ниски.2.Който квото ще да си говори,но СТ,Х и У в София ги спират на поразия.3.При евентуални глоби или други неща свързани със КАТ,няма да ти се налага да ходиш винаги до Хасково.
                        Хихих. Вчера видях едно Ауди (СтЗ)-патрулка го гони. На капака белезници.
                        ФИАТ- Пътят е само формалност
                        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                        -----------------------------------------------------
                        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                        Коментар


                          #13
                          Immortal написа:
                          chaveto написа:
                          Мен ако ме питате е редно да си плаща данъците в София, все пак тук се движи този автомобил.
                          Добре е, че никой не те пита!Аз например ползвам колата в 95% от случаите извънградско.За което си плащам ВИНЕТКА.А данъкът на МПС не е пътен данък и няма отношение към това, къде се кара автомобила.Данъкът е за собственост на МПС. За мен, между другото, е изключително алогично самото съществуване на този данък! Защо няма данък за собственост на телевизор (който в някои случаи може да струва и повече от автомобила), или за хладилник, или за пералня, или за златен ланец?Във Великобритания такава простотия например, няма. Там има пътен данък, без който не можеш да шофираш по пътищата на кралството. Това е нещо като нашата винетка.Ако си караш колата извън Великобритания (като един мой съсед например), не плащаш НИКАКЪВ данък там.
                          Само за сведение и прегледност-по Татово време имаше данък телевизор.Имаше и книжка,в която като отидеш в пощата)такава беше в Овча купел)ти го записваха.
                          1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                          Коментар


                            #14
                            pavyan написа:
                            Само за сведение и прегледност-по Татово време имаше данък телевизор.Имаше и книжка,в която като отидеш в пощата)такава беше в Овча купел)ти го записваха.
                            Факт. От него финансираха телевизията. По която пък нямаше реклами. Извинявайте за офтопика...
                            Fiat Ritmo 105TC
                            1600cc 105к.с.

                            Коментар


                              #15
                              Princo написа:
                              2.Който квото ще да си говори,но СТ,Х и У в София ги спират на поразия.
                              Мен досега в София с регистрация "У" НИКОГА не са ме спирали. Само веднъж ме гони една патрулка с буркан, но като ме спря се оказа колега от форума Също и със сегашната ми регистрация "СН".За сметка на това, в провинцията като видят С или СА и на полицаите им потичат лигите.

                              Коментар

                              Working...
                              X