Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Закупуване на билет от esky.bg.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Закупуване на билет от esky.bg.

    Днес реших да си закупя билети от esky.bg. За щастие или нещастие (не съм сигурен кое) изникнаха едни въпроси относно багажа, че когато стигнеш до плащането самия сайт показва информация, която може да се възприеме по два различни начина.Та реших да се обяда на посочените телефони. След дълго обяснение по телефона не се сещали какъв ми е въпроса и агента на телефона ми предложи той да направи резервацията за желаните полети, които съм избрал.Та когато стигнахме до начина на разплащане казах, че искам да плащам с карта.От другата страна ми бе поискан номера на картата и съответно "секретния" код за оторизация, написан на гърба на картата. Това всичко се случва по телефона.Аз естествено поисках информация как така ще ми искат такава информация по телефона. И как въобще някой ще ми иска това нещо.За това казах, че ще си направя поръчката през сайта и ще си платя с картата от там. Като веднага ми бе отговорено, че като си попълня данните в сайта, то същата тази информация пристигала при тях и те после ръчно въвеждали тази информация някъде си, за да ми удържат парите и ми намекнаха, че е все тая дали ще правя разплащането през сайта или директно ще им продиктувам номера на картата ми, заедно с кода за сигурност на тях в този момент.Аз попитах как ще ми гарантира служителя, че след като затворим телефона няма да се възползва от информацията, която съм му дал и няма да си купи нещо в някой произволен сайт.Естествено отговорът беше - а, ние след като си вземем парите, тази информация (за картата) я унищожаваме. След този отговор просто им казах, че ако имам желание за покупка на билетите все пак ще се възползвам от плащане през сайта и приключих обречения за мен разговор.Вие при тази ситуация как бихте реагирали?
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Винаги много зависи от различни фактори. Ако не ми е задължително по някаква причина да платя с карта(не се сещам за такава причина) и ме е страх от тази информация си тегля парите на каса/банкомат и плащам кеш.

    Коментар


      #3
      В България не вярвам на подобни служители. Винаги могат да използват инфото от картата ти. Виж в Германия съм правил подобни плащания. Между другото защо се спря на този сайт. Ще си позволя да пусна един сайт-търсачка, който дава много прилични цени. Ако модераторите го приемат като реклама, може да го изтрият, но мисля,че би бил полезен на доста колеги. www.momondo.com
      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

      Коментар


        #4
        мисля, че малко преиграваш - ако искаш да платиш с карта, нормално е да ти искат номера на картата и секретния код - иначе няма как да платиш. Ако не си доволен от това, може да избереш да си направиш виртуална карта, която да заредиш с исканата сума, да използваш други начини на плащане или да си купиш билета от друг сайт или агенция. Иначе аз съм купувала билет от esky и не е имало проблем.А ако те е страх да пазаруваш онлайн с карта, защо пазаруваш? Вземи си карта само за пазаруване онлайн или си направи виртуална карта към сметката, ако банката ти предлага тази услуга - че дори каот си вкарваш картата в банкомата могат да ти откаднат тия данни. А за да не ти ги крадат, може да си сложиш лепенка на кода - така е сигурно, че дори да ти вземат номера на картата, няма да могат да я използвта онлайн.
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #5
          Път

          Просто отиваш в офиса и там плащаш кеш или в банка си превеждаш парите към тяхна сметка и няма да ти е необходимо да даваш кода
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Re: Закупуване на билет от esky.bg.

            BO написа:
            Днес реших да си закупя билети от esky.bg. За щастие или нещастие (не съм сигурен кое) изникнаха едни въпроси относно багажа, че когато стигнеш до плащането самия сайт показва информация, която може да се възприеме по два различни начина.Та реших да се обяда на посочените телефони. След дълго обяснение по телефона не се сещали какъв ми е въпроса и агента на телефона ми предложи той да направи резервацията за желаните полети, които съм избрал.Та когато стигнахме до начина на разплащане казах, че искам да плащам с карта.От другата страна ми бе поискан номера на картата и съответно "секретния" код за оторизация, написан на гърба на картата. Това всичко се случва по телефона.Аз естествено поисках информация как така ще ми искат такава информация по телефона. И как въобще някой ще ми иска това нещо.За това казах, че ще си направя поръчката през сайта и ще си платя с картата от там. Като веднага ми бе отговорено, че като си попълня данните в сайта, то същата тази информация пристигала при тях и те после ръчно въвеждали тази информация някъде си, за да ми удържат парите и ми намекнаха, че е все тая дали ще правя разплащането през сайта или директно ще им продиктувам номера на картата ми, заедно с кода за сигурност на тях в този момент.Аз попитах как ще ми гарантира служителя, че след като затворим телефона няма да се възползва от информацията, която съм му дал и няма да си купи нещо в някой произволен сайт.Естествено отговорът беше - а, ние след като си вземем парите, тази информация (за картата) я унищожаваме. След този отговор просто им казах, че ако имам желание за покупка на билетите все пак ще се възползвам от плащане през сайта и приключих обречения за мен разговор.Вие при тази ситуация как бихте реагирали?
            Такава е практиката в белите страни, звъниш, диктуваш извършват плащането. Викат му доверие.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Re: Закупуване на билет от esky.bg.

              S_BANKOV написа:
              Такава е практиката в белите страни, звъниш, диктуваш извършват плащането. Викат му доверие.
              +1 Американците така пазаруваха деситилетия преди откриването на Интернета, дори и в момента се ползва от старите хора там и е нещо съвсем нормално.Иначе това което ти е казал, че дори и през сайта да минеш пак номера на картата и т.н. отивал при тях и ръчно ги въвеждали нямам думи. Или този е абсолютно технически неграмотен или е пълен дебил или това което е правят е много незаконно.За да правиш картови трансакции с известните карти (visa, master card и т.н.) сайта трябва да е сертифициран и да отговаря на определни техни изисквания за сигурност, като едно от тях е ако се съхраняват детайлите на картата, то те да са в криптиран вид и т.н., а това служителите да ги виждат е абсолютно недопустимо.Аз ако трябва да платя нещо от подобен no name сайт, гледам дали приемат PayPal, ако не, просто не купувам...

              Коментар


                #8
                И като си въведеш паролата и имейла от пейпал акаунта в неизвестен сайт - то много сигурно сякаш... Да кажа ли къде се намират на белите страни кол центровете - в Индия основно... И точно в белите държави се краде най-много. На мой познат в Канада за няколко месеца 2 пъти му теглиха от картата... Затова най-сигурният начин е да не държите повече пари от необходимото, да си активирате смс известяване или друго каквото ви предоставя банката, вместо да треперите някой да не ви крадне номера на картата...
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #9
                  Re: Закупуване на билет от esky.bg.

                  todorakiggg написа:
                  ....Иначе това което ти е казал, че дори и през сайта да минеш пак номера на картата и т.н. отивал при тях и ръчно ги въвеждали нямам думи. Или този е абсолютно технически неграмотен или е пълен дебил или това което е правят е много незаконно.За да правиш картови трансакции с известните карти (visa, master card и т.н.) сайта трябва да е сертифициран и да отговаря на определни техни изисквания за сигурност, като едно от тях е ако се съхраняват детайлите на картата, то те да са в криптиран вид и т.н., а това служителите да ги виждат е абсолютно недопустимо....
                  Смисъла на темата е точно в това нещо.Не ме интересува кой къде и как плащал на запад.За мен е недопустимо да си въвеждаш картата някъде, а данните след това от сайта да отиват някъде в чист вид и след това някакви хора отзад да разполагат с тия данни.Еле, в кой сайт си въвеждаш акаунта от ПейПал в сайт различен от самия ПейПал, когато си избрал разплащане чрез ПейПал?
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    аз съм си купувал билети от тях, но през агенция. Не ми вземат комисионна. Агенцията се разплаща с тях чрез тяхна карта, а аз си плащам на агенцията кеш. Така не ми искат инфо на моята карта.
                    Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                    Ex.Opel Astra

                    Коментар


                      #11
                      ele написа:
                      И като си въведеш паролата и имейла от пейпал акаунта в неизвестен сайт - то много сигурно сякаш... Да кажа ли къде се намират на белите страни кол центровете - в Индия основно... И точно в белите държави се краде най-много. На мой познат в Канада за няколко месеца 2 пъти му теглиха от картата... Затова най-сигурният начин е да не държите повече пари от необходимото, да си активирате смс известяване или друго каквото ви предоставя банката, вместо да треперите някой да не ви крадне номера на картата...
                      Очевидно не ползваш PayPal, ама айде няма да се обучаваме сега.

                      Коментар


                        #12
                        Ползвам, ползвам и не знам защо си мислите, че пейпал е панацея - отваряла съм диспути и връщането на пари не е като да щракнете с пръсти. Единият път за малко да не ми върнат нищо, а стоката беше купена от ибей от търговец с няколко отзива. Това да ползвате известни и доказали се сайтове, да проверявате търговците в сайтове като ибей и да използвате разумно картите си - от това по-превантивна мярка няма. BO - ако според теб е недопустимо, няма да ги въвеждаш - какъв ти е проблемът не разбрах. Всеки сам преценява как и къде да дава информацията си. След като си преценил, че не е надежден сайтът, не даваш данните - за какво искаш нашето мнение, след като не си говот да го приемеш?Специално за esky - ще си въведа данните от картата.
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар


                          #13
                          Еле, в кой сайт си въвеждаш акаунта от ПейПал в сайт различен от самия ПейПал, когато си избрал разплащане чрез ПейПал?
                          Никой не е казал че всичко работи, обаче не видях отговор на конкретен въпрос.Секретен код на кредитна карта се въвежда току така, хеле пък при непроверени доставчици. За 3ти лица да не говорим.Както и да е де, и без това няма голямо значение.Конкретно към автора на темата - за добри цени и безпроблемни резервации за билети съвсем спокойно можете да се обръщате към г-н Митров. А той знае към кого да ви насочи.
                          Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                          ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                          Коментар


                            #14
                            Ами купих си билетите чрез банков превод.Но въпроса не беше точно това.Просто е недопустимо някой просто ей така да ти каже - дай си кредитната карта и кода, а аз ще ти закупя билетите.И най-вече да каже - ами ние си виждаме цялата информация за картата, включително и секретния код. Това е ненормална работа.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #15
                              пссс....Има закон за защита на личните данни...фирмите които ви изискват данни са длъжни да са регистрирани като оператор на лични данни...т.е. може спокойно да го питаш младежа от другата страна на слушалката дали фирмата има подобна регистрация...трябва да имат и някакъв номер на разрешителното който да се провери дали е актуалено...разрешителните на са пожизнени за фирмите, а се подновяват(така помня поне)...т.е. ако фирмата е регистрирана като оператор на лични данни по закона за защита на личните данни...нямаш проблем принципно...естествено недобросъвестни хора има на всякъде...но може поне да ги съдиш след това...а закона не е лош...да не кажа, че е и доста строг...не съм запознат на 100% но мисля, че се изисква отделно разрешително или специални условия за да можеш да боравиш с подобна банкова информация от клиента...а ако те събират номера на банкови карти и секретни кодове неправомерно и нерегламентирано...лоша работа...иначе някой биха казали...Българска работа...по света хората си дават данните и всичко е ОК...ОК е защото хората вярват в закона и че всеки го спазва...пък тук сме си мушмороци...все някой някъде гледа да те пр**бе...
                              Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                              BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                              BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                              Коментар

                              Working...
                              X