Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за стъклопакет?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за стъклопакет?

    Така. Пукнах един стъклопакет без да си искам, който не е мой, и може да ме накарат да го платя. Стъклопакета беше около 1.5м/1м. Поне така визуално го гледах. Беше някакъв двоен с 2 стъкла, сиг 4мм беше едно стъкло. Общо взето в единия му край му направих 1см пукване, като го спуснах малко по резко при оставянето на земята. Не беше удар, но ето, че се пукна. Не се вижда много и на усет не го усещаш, но щяло да се напука цялото след време. Та, едно такова стъкло к’ви пари е що-годе, да си знам и аз. И дали наистина се напуква цялото след време 100%? Как и що го държах аз, няма значение.
    Fiat Bravo 1.8 16V 96'

    #2
    Зависи колко на едро го вземаш стъклото готви се от 15 до 28 лева на квадрат, зависи как те харесат...
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    Коментар


      #3
      Стъкло е, внимателно другия път! Щом е пукнат е за в коша! Трябва да се спази комбинацията от стъкла, може да е бяло/бяло или бяло/ка или др. Около 30 лв. М кв. цената.
      --Старата ръжда любов не хваща!--
      156 sportwagon 1,9 jtd 115
      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

      Коментар


        #4
        70-100 лв.Нещо такова.Може би и малко надолу,ако е бяло-бяло.Иначе не го поставай такъв пакет.И 1 см. да е пукнат,после става целия,а тея пакети режат много ! Ударил си го леко в крайчето и от там се е спукал.
        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

        Коментар


          #5
          По принцип ако пробиеш малка дупка в края на пукнатината ще спреш разпространението на напрежения за известно време. След няколко месеца още една дупка и след третата няма значение вече. То и за първата няма значение де, понеже е стъкло...хахах
          ФИАТ- Пътят е само формалност
          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
          -----------------------------------------------------
          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

          Коментар


            #6
            стъкло

            Ако го залепи с силикон за стъкло/за аквариуми няма ли да стане да не се пука повече е да не е и грозно де Аз аквариума съм залепил че е пукнат и вече 1гадина няма проблем
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Re: стъкло

              kluchar написа:
              Ако го залепи с силикон за стъкло/за аквариуми няма ли да стане да не се пука повече е да не е и грозно де Аз аквариума съм залепил че е пукнат и вече 1гадина няма проблем
              Няма да стане.
              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

              Коментар


                #8
                Цъкни тук!Нещо такова представлява стъклопакета, но затъмнен. Стъкло-вакум-стъкло. Не знам дали и 2-те стъкла са затъмнени. На 100% ли това стъкло ще се напука цялото сега от тая пукнатина?Пукнатината е доста по-нежна и тънка от тази Цък тук! и е на неотварящ се прозорец. Едва може да кажеш, че е пукнат, но има някаква черта точно от ъгъла му дето продължава 1 см нагоре. Как ме е яд на това стъкло. Ми идва го строша цялото и да го платя.
                Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                Коментар


                  #9
                  qnkov написа:
                  Цъкни тук!Нещо такова представлява стъклопакета, но затъмнен. Стъкло-вакум-стъкло. Не знам дали и 2-те стъкла са затъмнени. На 100% ли това стъкло ще се напука цялото сега от тая пукнатина?Пукнатината е доста по-нежна и тънка от тази Цък тук! и е на неотварящ се прозорец. Едва може да кажеш, че е пукнат, но има някаква черта точно от ъгъла му дето продължава 1 см нагоре. Как ме е яд на това стъкло. Ми идва го строша цялото и да го платя.
                  4 сезона ми се струва така като го гледам,но пак ще се сцепи,трябва да си голям късметлия,ако не продължи пукнатината.Бих те посъветвал да питаш колко ще ти вземат на ремонт ...
                  Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                  Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                  Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                  Коментар


                    #10
                    Този пакет явно е правен в нечия маза. Всяка нормална фирма лепи на всеки пакет стикер със данни за пакета. На стикера се изписват размерите,дебелината и вида на стъклата.Б+Б е най-обиновеният и разпространен пакет.Б+КА е бяло + Ка стъкло.Б+ 4S е бяло + 4 сезона.Отбелязването е задължително и поради спецификата на монтажа.Бялото се слага както дойде.Ка стъклото се слага към вътрешността на помещението,а 4 сезона се слага към фасадата.Разликата в цената е около 10-15лв на квадрат.
                    FIAT FORUM BULGARIA
                    Ракията е над политиката

                    Видео от Италфест 2011

                    Коментар


                      #11
                      До момента с, която и да е фирма за дограма, с която сме работили такъв термин като "ремонт" на стъклопакет не съм чувал, счупения се подменя с нов , веднъж спукан с каквото и да го лепиш и закрепваш последващите по големи пукнатини и т.н. са неизбежни, недай си боже при силна бура да се сцепи и да се откъсне някое парче и да стане белята, тогава ще стане голямо скубане на коси.
                      punto HGT

                      Коментар


                        #12
                        Има и ремонт.Ако е пукнато само едното стъкло се реже силикона и се отлепя пукнатото стъкло. Залепя ся ново и е готово.Процедурата е лесна при пресен пакет,ако е на няколко месеца или години трудно се отлепа от силикона и ботил лентата.
                        FIAT FORUM BULGARIA
                        Ракията е над политиката

                        Видео от Италфест 2011

                        Коментар

                        Working...
                        X