Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане относно снимка от камера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане относно снимка от камера

    Здравейте,Преди малко пътен полицай ме спря за проверка и след като провери по станцията, ми сервира новината, че "хубаво са ме оснимали" - на Орлов Мост с 35 км/ч превишение и спомена за лишаване от 1 до 3 месеца....Виждам, че в сайта на КАТ справката не работи. Та въпроса ми е - как мога да разбера какво нарушение имам, освен с ходене до КАТ?
    ex '96 Bravа 1.6 16V LPG

    #2
    Лишаване?! Не е ли само парична глоба?
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      ЗДП:
      Чл. 182. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., бр. 85 от 2004 г., бр. 51 от 2007 г.; изм. и доп., бр. 10 от 2011 г.) (1) Водач, който превиши разрешената максимална скорост в населено място, се наказва, както следва: 1. (изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване с 10 km/h-с глоба 20 лв.;2. (изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 11 до 20 km/h -с глоба 50 лв.;3. за превишаване от 21 до 30 km/h-с глоба 100 лв.;4. (изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 31 до 40 km/h-с глоба 200 лв.;5. (изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване над 40 km/h-с глоба 300 лв.;6. (изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване над 50 km/h-с глоба 350 лв. и три месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство, като за всеки следващи 5 km/h превишаване над 50 km/h глобата се увеличава с 50 лв.
      Прати им много поздрави.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Това с камерите и електронните фишове не отпадна ли ? Нали като го обжалваш в съда и на 100% било сигурно, че ще се отървеш. Преди няколко месеца медиите го бяха разпространили.
        Fiat Bravo 1.6 16v 103hp-Forever in my heart - Ex
        Fiat Marea 1.9TD 75hp-Family Combi Now

        Коментар


          #5
          До колкото знам отпадна това с мобилните камери в патрулките.Стационарните камери си плющят.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            Да, тази на Орлов мост си е стационарна, но едва ли има активен шофьор в София, който да не я знае. Че и с 35 км/ч отгоре? Имаш ли такъв спомен?
            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

            Коментар


              #7
              style34 написа:
              Да, тази на Орлов мост си е стационарна, но едва ли има активен шофьор в София, който да не я знае. Че и с 35 км/ч отгоре? Имаш ли такъв спомен?
              Със сигурност нямам такъв спомен. Знам камерата, внимавам. А и там всички карат с 50, няма как аз да карам с толкова в повече....
              ex '96 Bravа 1.6 16V LPG

              Коментар


                #8
                M5kov написа:
                До колкото знам отпадна това с мобилните камери в патрулките.Стационарните камери си плющят.
                И мобилните камери си плющят. :D
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  Отпадна това да те снимат с мобилна и да ти пращат електронен фиш. Ако те снимат с мобилна - задължително трябва да те спрат веднага и на място да ти напишат глоба.

                  Коментар


                    #10
                    Но същата глоба пада лесно в съда,след жалба подготвена от адвокат срещу 50 левчета ... Странно,как така полицаят пък е звъннал и е разбрал,че точно теб са снимали ?! Слабо ми се струва да е вярно.Книжка вече трудно вземат за превишена от камера - главно пари.Докато не ти пристигне нещо по пощата или някой да ти връчи,няма за какво да се притесняваш.
                    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                    Коментар

                    Working...
                    X