Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Двоен данък?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Двоен данък?

    Здравейте колеги, не можах да намеря информация в нета, затова реших да питам вас по следния казус.Родителите ми имат автомобил на който не са плащани данъците от 5 години. След направена проверка се оказа, че дължат близо 1000 лева.Най - странното в случая е не просто че сумата е огромна, но и че всеки от тях дължи идентична сума за всяка една от годините, примерно по 87.29лв за 2010 година.Това някакъв вид двоен данък ли е? Ако колата се водеше на мое име, данъка само 87.29лв ли щеше да бъде или щеше да е 87.29 x 2 = 174.58лв174лв ми се струва страшно висок данък за 1.8 опел астра на повече от 10 години. Много ще съм благодарен, ако някой може да хвърли яснота по въпроса.

    #2
    Колко коня е тоя опел?Аз на бравото плащам 140 лева за 105 коня 99та година...

    Коментар


      #3
      Всеки от родителите ти е 50% собственик на колата, така че данъкът не е двоен, а всеки плаща по половината от данъка на автомобила. Нормално е ако е около 130 коня данъкът да е такъв.
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        Благодаря за бързото включване. Конете са 92, а модела е 2002 година, не е ли страшно много 200лв?

        Коментар


          #5
          Май бъркаш нещо...92 киловата може да е,ама 92 к.с., 2002-ра...какъв е тоя мотор?92 киловата, х 1,38лв за киловат (ставката в София), х 1,5 коефициент за възраст от 10 до 14 години, прави към 190 лева.По морето са по-скъпи данъците

          Коментар


            #6
            Ако колата няма катализатор, или не е деклариран такъв при регистрацията, то данъкът се плаща без намаление.2002 година означава, че колата е под 13 год. (всъщност - 12). Което значи, че данъкът се умножава по коефициент 1.5.Отделно, лихвите на данъците са си сериозни, стигат до 50% и повече в някои случаи.

            Коментар


              #7
              Salvador написа:
              ..., х 1,5 коефициент за възраст от 10 до 14 години...
              Малка поправка - 1.5 е коефициентът от 6тата до 13тата година вкл.

              Коментар


                #8
                Годишният данък на автомобил 92 коня 2002г в София е 69 лв. Ако е Евро 3 с катализатор пада на 34,50лв.В твоя случай сигурно са 92 киловата, не коня и тогава данъка си е какъвто казваш.
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар


                  #9
                  wwalker написа:
                  Годишният данък на автомобил 92 коня 2002г в София е 69 лв. Ако е Евро 3 с катализатор пада на 34,50лв.
                  Това с Евро 3 (и 4) влезе в сила от тая (или миналата година). Старите данъци са начислени по старите правила.И им тече лихва.

                  Коментар


                    #10
                    Да колеги, сега проверих талона, киловати са, иначе колата е регистрирана в София. Все пак излиза, че просто данъка си е толкова. Даже за годините след 2010 е начислено по 190лв... огромна сума.Много ви благодаря за отговорите!

                    Коментар


                      #11
                      Весело: той колегата говори за двойни данъци ти за разлика между к.с. киловати му обясняваш...Четете малко повече книжки и учебници и нсъ излагаѝти по форумите!!!Бтв: и що вашите имат кола, че и 1,8, че и 2002, пък не ѝ плащали данъците?????????
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар


                        #12
                        Говоря за двойни данъци, защото на всякакви абсурди съм се нагледал, нищо не би ме изненадало в подобна безумна и кожодерска система...На останалите, още веднъж благодаря за отговорите по темата, казуса е разрешен

                        Коментар


                          #13
                          Кожодерска система, пък нси плащати данъците?!?!?
                          Fiat Punto 1.1-Синята птица
                          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                          Коментар


                            #14
                            donnna написа:
                            Кожодерска система, пък нси плащати данъците?!?!?
                            Ти ся не почвай, че аз скоро ще плащам "данък" предно окачване, благодарение на направеното с данъците, които съм платил.Няма такава държава, няма такива пътища, няма!!!!

                            Коментар


                              #15
                              210 лв. данък на година.300 лв. окачване на година ...
                              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                              Коментар

                              Working...
                              X