Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за принтер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Ми няма брато, нещо си се объркал. Искаш ли скриншот от 5 компа с вин7. Това е уникс протокол все пак и не е сложен по подразбиране. Освен това ЛПР е само за печатане, ако си вързал MFP към принтсървъра и искаш да сканираш какво правим. Както ти казах не всички принтери са чернобели лазерни самсунзи.http://campus.mst.edu/cis/desktop/do.../cc732063.aspx

    Коментар


      #32
      kolev написа:
      Ми няма брато, нещо си се объркал. Искаш ли скриншот от 5 компа с вин7. Това е уникс протокол все пак и не е сложен по подразбиране. Освен това ЛПР е само за печатане, ако си вързал MFP към принтсървъра и искаш да сканираш какво правим. Както ти казах не всички принтери са чернобели лазерни самсунзи.http://campus.mst.edu/cis/desktop/do.../cc732063.aspx
      Дай една снимка от ектрана на първия мрежови принтер, който имаш инсталиран:Дясно копче:Printer propertiesPortsConfigure portИскам да видя как не може да избереш ЛПР протокол, защото го няма в уиндоуса.И пак да те питам - твърдиш ли, че колегата не може да си използва неговия принтер от тази тема с въпросния принт сървър, без да слага никакви драйвери. Нали от там започна с отговор, че не става този вариант.Не започвай да разтягаш локуми и да извърташ, че това няма да стане, ако принера ти е мега ултра дупер и искаш да му използваш телепортичните възможности, които ги има само в неговия драйвер. Ако това ти е тезата, то съм съгласен.Очеизвадно е, че до сега не си пускал нито веднъж някой принт сървър да му използваш ЛПР протокола. Очевидно е, наистина. Дори не знаеш как със стандартните драйвери и настройки в уиндоус да го направиш това.И точно на тия евтини принт сървъри трябва да им използваш тази възможност, за да се отървеш от проблем с драйвери. Защото те са линукс базирани и почти винаги им оставят ЛПР демона да работи.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #33
        http://prikachi.com/images.php?image...9a.jpgКъде е LPR порта, че не го виждам....Епсъна е с вграден мрежов интерфейс, а виртуалния усб порт е точно принт сървър.Аз ти казвам, че няма устройство което да работи под уиндоус без драйвер. Ти може да посъветваш колегата да прати принтера по пощата в занзибар и от там да му принтират нещата, така няма да му трябва драйвер и сигурно ще е по-лесно и евтино отколкото да си го закачи по юсб както е предвидено. Отделно в стари принтери е безсмислено да се наливат пари тъй като често обслужването и консумативите излизат по-скъпо от закупуването на нов. Нервите не ги броим даже.

        Коментар


          #34
          Най лесния начин да го ползвам от всички компютри /от което нямам нужда/ е да го шерна и другите да се подкачат към него, какво толкова има да се коментира.
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #35
            NikMar написа:
            Най лесния начин да го ползвам от всички компютри /от което нямам нужда/ е да го шерна и другите да се подкачат към него, какво толкова има да се коментира.
            Това е най-евтиния вариант, а не най-лесния.За мен това не би било решение, защото ще съм задължен винаги хостващия компютър да работи.Естествено, че за теб може това да не е проблем, защото примерно поради някаква причина той и без това ти работи 24/7, но лично за мен това би било технически необосновано решение.Важното е, че си разбрал къде е проблема.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #36
              Да не отварям друга тема възникна още един въпрос. След успешната инсталация на лаптопа почнах инсталация на един стационаран комп със същия WIN7/32 от флашка, НО това добиче бъква грешка: error in file bootBCD на флашката, пробвах и с друга флашка с WIN7/64, от нея съм инсталирал друг лаптоп без проблеми, и грешката е същата. Какъв х... търси този WIN7, че се е...а с флашките, от диск нямах проблем. И незнам още защо, но съм попадал на други проблеми, с диск с който съм правил стационарен комп, на лаптоп не тръгва. Голям каприз е този WIN7, на един лаптоп или комп се качва, а на друг неще.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар

              Working...
              X