Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за принтер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за принтер

    Боря се с един Xerox Phaser 3121 под WIN7 и немога да му намеря драйвери. Пробвах с доста за други принтери, но не става.Някой да е патил с такова добиче?
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    #2
    Пробвай с драйверите за ХР. С драйвери за друг модел няма да стане.

    Коментар


      #3
      За 7 няма драйвери, но наличния драйвер за ХР, 2000 и 2003 на сайта, трябва да стане. Така поне твърдят от ксерокс.
      Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

      Коментар


        #4
        dabadaba написа:
        За 7 няма драйвери, но наличния драйвер за ХР, 2000 и 2003 на сайта, трябва да стане. Така поне твърдят от ксерокс.
        Да, ама не, ето резултата на снимката, а иначе пробвах с тези 3121_ADDPRINT_GDI_WinXP.zip 3121_GDI_DRV 3124_Vista_GDI.zip 3140_3155Win_PCL6_32.exe ML-1710_Win7_GDI.exe P3121GDI.zip Phaser3130_W2K_Vista_PCL6_v3.04.05.02.zipPhaser_30 40_Win7_Vista_XP_32_English.exePhaser_3117_W7.zip Phaser_3124_W7.zip Phaser_3125_W7.zip SamsungUniversalPrintDriver2.exe и резултат няма, като го пусна да си търси сам казва че е намерил, но се получила грешка при инсталацията и толкова.
        Прикачени файлове
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          #5
          Скоро се борих с един Xerox да го пусна под 7-ца, като в крайна сметка го подкарах с драйверите за негов аналог на Sumsung.
          Fiat Coupe 1.8

          Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

          Коментар


            #6
            Имам същия принтер - паметник, защото не успяха да го закачат на 7ца.

            Коментар


              #7
              siluro написа:
              Скоро се борих с един Xerox да го пусна под 7-ца, като в крайна сметка го подкарах с драйверите за негов аналог на Sumsung.
              Няколко познати ми казаха същото, че е Samsung ML 1710, но неможах за сега да го подкарам, опитите ще продължават до последно, както казва др. Станишев
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #8
                С драйвера на Самсунга трябва да стане.Не минавай през сетъпа от ехе-то.Пробвай насила да му сложиш само драйвера след като си го свързал към ПЦ-то.Или просто си инсталирай Самсунг принтер, като след това след като го свържеш, влизаш в настройките му и от порта избираш ЮСБ порта, на който си го свързал.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  NikMar написа:
                  siluro написа:
                  Скоро се борих с един Xerox да го пусна под 7-ца, като в крайна сметка го подкарах с драйверите за негов аналог на Sumsung.
                  Няколко познати ми казаха същото, че е Samsung ML 1710, но неможах за сега да го подкарам, опитите ще продължават до последно, както казва др. Станишев
                  Не става с директна инсталация, трябва да се пипне малко .inf файла и да се опише вътре Xerox-a, след това ще стане предполагам.
                  Fiat Coupe 1.8

                  Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                  Коментар


                    #10
                    siluro написа:
                    NikMar написа:
                    siluro написа:
                    Скоро се борих с един Xerox да го пусна под 7-ца, като в крайна сметка го подкарах с драйверите за негов аналог на Sumsung.
                    Няколко познати ми казаха същото, че е Samsung ML 1710, но неможах за сега да го подкарам, опитите ще продължават до последно, както казва др. Станишев
                    Не става с директна инсталация, трябва да се пипне малко .inf файла и да се опише вътре Xerox-a, след това ще стане предполагам.
                    И това направих, даже ми излиза навсякъде Xerox...., но не тръгва, сега ще пробвам както пише ВО:"Или просто си инсталирай Самсунг принтер, като след това след като го свържеш, влизаш в настройките му и от порта избираш ЮСБ порта, на който си го свързал."
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #11
                      Алтернатива:http://olx.bg/print-srvr-i41078173
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        С това не става. Принтера ти излиза като локален за уиндоус и трябва да го инсталираш като такъв.Инсталираш ръчно като посочиш че имаш драйвер и задаваш от пакета с драйвери за ХРPhaser 3121GDI_DRVAddPrintWinXPxrxb4.infако не става така, значи никак няма да стане.

                        Коментар


                          #13
                          Принтера тръгна, но не на лаптопа, явно Джама ми е омазан и ще следва преинсталация. Тръгна със Самсунг 1710.
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            #14
                            kolev написа:
                            С това не става. Принтера ти излиза като локален за уиндоус и трябва да го инсталираш като такъв.Инсталираш ръчно като посочиш че имаш драйвер и задаваш от пакета с драйвери за ХРPhaser 3121GDI_DRVAddPrintWinXPxrxb4.infако не става така, значи никак няма да стане.
                            Човека си е оправил проболема и за това ще си позволя да не се съглася с теб.С това нещо става да подкараш 95% от принтерите, които са на ЮСБ порт.Всеки принтер може да го инсталираш директно от драйверите, без да е закачен за компютър. Просто ще излиза като офлайн. След това с принт съръра му добавяш ръчно кой интерфейс да ползва.Пускал съм буквално стотици принтери така. Не е като да не съм пробвал и да пиша ей така.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #15
                              Бе и аз съм инсталирал принтери с принтсървъри на различни производители и принтера се вижда от уиндоус офлайн чак когато е инсталиран. При първоначална инсталация на принтер винаги се започва с изключен принтер. Когато и ако инсталацията поиска да включиш устройството, в случая с принтсървър, даваш през софта на принтсървара кънект и чак тогава ти излиза като ню дивайс и се инсталира.

                              Коментар

                              Working...
                              X