Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За Българите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За Българите

    По принцип много, много не обичам такива негативни отношения и определения спрямо нас си - Българите, но за съжаление на този плакат има доста вярни неща
    Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
    Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
    Fiat Bravo 1.4 120k.с.

    #2
    Особено коментара с филмите е абсолютно верен . Yellow_Flash_Colorz_PDT_01
    Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
    Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

    Коментар


      #3
      Някои работи са верни! НО да не забравяме, че бай Ганьо е "бай Ганьо", само и единствено, защото не е поставен в собствената си социална среда! Ако във виенската опера бяха изтпанили някой тиролски селянин, сигурно щеше да е бай Ханс. Или пък ако бай Ганьо не беше на гости у Иречека, а някъде по дивите села!Сигурно в Германия, Русия, Сърбия, Гърция, Франция, че и на Скандинавския полуостров, да не говорим за богоизбраните Щати няма разврат, пиянство, пиратство, простотия, невежество, асоциалност и всички, според плакатчето, смъртни грехове на "българина"!?!?!?!? Айде нема нужда!И за да не се впускам в подробности , това плакатче е поредната (виж последните 2 думи от въпросното)
      Бай Фичо - ега ти пауъра!!!

      Коментар


        #4
        Не може да ми побере акъла как някой българин може да направи такава гнус!
        Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
        www.fiat-bg.org/forum

        Коментар


          #5
          Blue написа:
          Не може да ми побере акъла как някой българин може да направи такава гнус!
          Поради що се срамиш да се наречеш българин?!
          Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
          Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

          Коментар


            #6
            Аз не се срамя, горда съм! Аз съм българче, обичамнаще планини зеленибългарин да се наричампърва радост е за мене!Настане вечер, месец изгреезвезди обсипят свода небесен,гора зашуми, вятър повееБалканъте пее хайдушка песен.КопривщицаГордеем се с България
            Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
            www.fiat-bg.org/forum

            Коментар


              #7
              Това ако не се лъжа е от списание "Максим" а те (поне до колкото съм ги чел) имат навика да прекаляват в доста отношения - само и само да печелят публика (предимно с по- вулгарен и брутален език и шокиране на читателя). Освен това май са доста про- американски настроени като стил и изказвания.Независимо от това какво, къде и кой пише и говори срещу България аз винаги съм бил и винаги ще бъда горд, че съм българин.

              Коментар


                #8
                Поредната простотия на която трябва да се смеем...

                Ако това са наистина критериите на които трябва да отговаря един българин - то аз определено не съм българин ! Обаче аз СЪМ и се гордея с това !Стига сме обиждали българина !Ако някой с разредено количество мозък в главата си е искал да бъде оригинален и е описал на 100 % какво представлява, не виждам защо трябва да приравнява всички със себе се ! Само един смрадлив селянин, може да напише нещо такова с идеята то да е смешно !Разбира се, че всеки си има кусури, но българина винаги е гледал напред и е оцелявал !И така ще бъде
                FIAT Marea ELX 1.6/16 V '98

                Коментар


                  #9
                  А няма ли начин да се подаде съдебен иск в съда срещу автора.На скоро четох, че една американка я осъдили да плати 11 милиона долара за обида в интернет.

                  Коментар


                    #10
                    За по-лесно се включвам с готов материал

                    Човекът е единственият биологически вид на Земята, който успешно може да се самозалъгва. Съществуват такива цели, за които предварително се знае, че са недостижими. Но в много от случаите "недостижимото" се сблъсква с увереността в непреодолимостта на предстоящите препятствия, т.е. налице е вътрешен конфликт. Затова е много важно самооправданията да не пречат на реализирането на целите, смята Zdrave.bg и дава няколко практични съвета срещу:Самооправдание №1: "Нямам време"Вие си казвате: Иска ми се накрая да науча добре английски и да се чувствам добре сред англоговорящи, но нямам време.Позволете да се усъмним: не е виновно времето, а неправилното подреждане на приоритетите. Ако всяка вечер, вместо да гледате любимия си сериал, четете или превеждате, то след месец ще постигнете забележими успехи.А защо не преразгледате дневното си разписание и цели? Имате ли 15 минути свободно време през деня, което да посветите на едно упражнение? Самооправдание №2: "Нямам пари за това"Казвате си: Мечтая да се занимавам с конна езда, но нямам средства.Позволете да се усъмним: Ако имате пари за храна, козметика и дрехи, това означава, че е налице някаква степен на финансова свобода. Отново всичко опира до приоритети. А и занимания по конна езда не означава, че трябва да си купите кон и да се грижите за него.А защо не пресметнете колко пари не ви стигат и помислите как да си ги заработите?Самооправдание №3: "Аз съм грозен/грозна"Мислите си: На кого може да е интересен такъв грозен човек?Позволете да се усъмним: Няма хора, които напълно да са доволни от своята външност. Погрешната представа за външността води до редица последствия като скованост, затвореност и самовглъбеност, които отдалечават и дори плашат събеседниците.А защо не се съсредоточите върху привлекателните страни на външността си и върху целите си? Красотата днес все по-малко зависи от външните данни и все повече от усилията, които се правят за нейното постигане.Човекът е ценен и обичан от заобикалящите го, ако той самият се цени и обича себе си.Самооправдание №4: "Нямам силна воля"Вие си казвате: Бих постигнал(а) много, ако имах силна воля.Позволете да се усъмним: съществува ли въобще прословутата "силна воля"? Въпросът е наистина философски, но може да се реши конкретно - поставете си ясна цел, пресметнете средствата за нейното постигане и действайте!Самооправдание №5: " Здравето не ми позволява това"Казвате си: Иска ми се да се занимавам с нещо, но здравето ми не го позволява.Позволете да се усъмним: Дори човек да страда от сериозна болест, има още толкова много неща, които да са му по силите.А защо не започнете с възможностите, които са ви достъпни? Дори да се налага да лежите, можете да се занимавате с релаксация, дихателна гимнастика или просто да рисувате. Това също укрепва духа и тялото.Самооправдание №6: "Те няма да ме разберат"Вие си казвате: Иска ми се да се държа искрено и естествено, но околните няма да разберат това.Позволете да се усъмним: Кажете ясно, че имате друга цел - винаги да сте харесвани и одобрявани от околните. Т.е. вие искате да станете любимец, който да се харесва на всички.А защо не намерите компромис? Постъпвайте не според принципа "всички правят това", а "защото на мен ми се иска" и ще откриете, че няма нищо ужасно. Тогава и близките ви ще започнат да ви ценят повече.Например: Не можах да отида на рождения ден на шефа, защото не исках.Не трябва да се съмнявате - това е честната постановка на въпроса. Но не прилагайте това като оправдание в разговор с ръководството. Нека то да си мисли, че сте имали неотложна работа.А защо не си казвате например това: "не мога, защото не искам". Често именно това е истината на живота. Пет причини, поради които хората най-често не постигат желаните цели: 1. Увереност в липсата на необходимите способности.2. Не отчитане на потенциалните и реалните препятствия и последствия. Ако има цел, трябва предварително да се пресметнат загубите: време, пари, емоции, отношения с хората.3. Целта е "глобална" и на практика не знаете как да подходите към нея. По-добре разделете тази цел на няколко конкретни и осъществими стъпки.4. Неуспехите. Понякога поради някаква причина не можем да постигнем целта си, но това не е причина за униние или отчаяние. Въпреки неуспеха със сигурност сте разбрали много за себе си и сте се подготвили за бъдещи постижения.5. Целта не е била постигната, защото в действителност самите вие не сте искали тя да се осъществи. Или нейното реализиране би породило нови проблеми. Ако осъзнаете това, ще започнете по-добре да разбирате самите себе си и ще сте готови да поставяте пред себе си нови цели, които да постигате.Zdrave.bg И ако това не отговаря на вечно чакащите и недоволни от живота си.... то и аз не бих могла :D :D :D
                    Следвай мечтите си))

                    Коментар


                      #11
                      Забелязвам една правописна грешка в дума, написана върху плаката и се чудя нарочно ли е допусната или е последица от най-обикновена, проста неграмотия?Думата "ваште" е изключено да се пише по този начин! Дори ако искаме да звучи както звучи на езика на улицата е правилно да се използва специално въведената в азбуката ни буква "щ", обединяваща звуците на "ш" и "т". Да не говорим че правилно написана думата изглежда по този начин: "вашите"...
                      FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                      Коментар


                        #12
                        Mazgarev написа:
                        Забелязвам една правописна грешка в дума, написана върху плаката и се чудя нарочно ли е допусната или е последица от най-обикновена, проста неграмотия?Думата "ваште" е изключено да се пише по този начин! Дори ако искаме да звучи както звучи на езика на улицата е правилно да се използва специално въведената в азбуката ни буква "щ", обединяваща звуците на "ш" и "т". Да не говорим че правилно написана думата изглежда по този начин: "вашите"...
                        А аз напротив, намирам въпросната дума за добре написана Щ/ШТ , а също и изпадането на И, е един интересен проблем от гледна точка на науката но в случая би било абсурдни да се пише ВАЩЕ! Дори окото не го приема естествено Най-правилно би било ВАШ’ТЕ, но и ВАШТЕ не изглежда никак зле, като приеме, че както е изпаднало И-то, така изпада и апострофчето Аз го пише именно така и не се притеснявам, ако ще от БАН да дойде някой да спори
                        Бай Фичо - ега ти пауъра!!!

                        Коментар


                          #13
                          ...

                          Коментар


                            #14
                            "Моето" мнение Мастер Йода вече го е написал...Никак не се виждам в тези рамки, определени за "Българин". А доколкото знам, съм чист Българин (окъпан в Черно море македонец ).Пък то кой знае какво точно означава "чист Българин", при условие че цялата ни нация е смесица от десетина други: "пра-българи", славяни, траки, илири, кумани, византийци (гърци), турци, татари, арменци, евреи, от тук са минавали (и са оставали семе) франки, готи, келти и каквито се сетите. Нали сме на кръстопът

                            Коментар

                            Working...
                            X