Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем при инсталиране на XP и 7

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем при инсталиране на XP и 7

    Здравейте, вие сте ми надеждата, да ми помогнете с този компютър.Mного странен проблем, който не ми се е получавал друг път... Компютъра си работеше, беше със седмица - 32бита. Тръгнах да инсталирам седмица. (нещо много бавно се инсталираше, но ок, вървеше си) Стига до 1вия рестарт и син екран... направих друг диск, пак син екран, пускам пак стига до рестарта, рестартира се "Уиндоус инсталира компонентите" или нещо от сорта и дава грешка, която казва, че компютъра ще се рестартира и инсталацията ще продължи, добре, но пак ерор. Викам да пробвам от флашка, ами не става, мисля, че пак даде син екран... (толкова грешки, че чак забравих при кое какво беше). Пробвах и с XP, форматира се, копира файловете, рестартира се, излиза ми "Press any key to boot from CD..." и веднага след него "Error loading operation system". Е вече се чудя от какво може да е... Преди да почна преинсталацията, освободих място в едното устройство, защото C-то беше 20гб, което е малко, след време ще пищи, че няма място. Тоест имаше едно празно устройство около 50-60гб и C при което си мислех, че като стигна до разделянето на дяловете, като ги изтрия ще ми покаже общото незаделено пространство и ще ги разделя на две равни по големина устойства, да ама не, показва си ги пак отделно, не знам защо... казах си майната му после ще се мъча с някоя програмка да ги обединя. И се опитвах да инсталирам уиндоуса на по-големия на размери дял. И така Не знам това последното има ли общо, но реших да не спестя нищо. Харда е SATA, не знам дали може да е там от някои от драйверите му не съм запознат. Нали има разни уиндоуси със SATA драйвери, моля обяснете П.П. извинявай се, за многото текст и ще съм благодарен на тези, които го прочетатhttp://store.picbg.net/pubpic/83/26/...9f7ad98326.jpg ето и снимка с проблемаХарда има само 1 лош сектор сканирах го, направих и тест на рам паметта и там не излезе нищо.
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

    #2
    Пробвай с това :Като ти излезе това съобщение за грешка, както си е на екрана :1. Клавишна комбинация SHIFT+F10, би трябвало да се отвори command prompt прозорец.2.Напиши regedit натисни Enter3. В редактора на регистрите отиди на HKLocal Machine/SYSTEM/SETUP/STATUS/ChildCompletion и като селектнеш ChildCompletion , отдясно трябва да имаш setup.exe 4. Двоен клик на setup.exe и му смени стойността от 1, на 35. Затваряш регистри-едитора и command prompt прозореца.6. Натискаш ОК на съобщението за грешка, компютъра се рестартира и би трябвало да тръгне.

    1.9 JTD 110hp
    Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

    Коментар


      #3
      Здравей, благодаря ти за отговора. Значи не знам какво съм направил и омазал, но стана така, че пробвах пак с XP. Рестартира се и ми даде грешка "Error loading operation system" и сложих диска на Hiren’s BootCD и цъкнах да стартира Windows XP from HardDrive тръгна после пак се ресна и пак от Hiren’s диска. Компютъра е преинсталиран, но пак дава този проблем. Четох, че трябва да сложа някакъв файл BOOT.INI и сега се мъча с него, но не ми харесват как са устройствата мога ли някак да ги преименувам, че в момента уидоуса е на F да стане на C?
      Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

      Коментар


        #4
        На първо време сда те попитам. като инсталираш форматираш ли диска на който качваш системата, това за мен е почти задължително като правя инсталация, така съм сигурен че няма старо мацало по него.
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          #5
          Здрасти, Пусни си Hiren’s Boot и зареди от него Parted magic (линукс- а) оперира само в паметта на компютъра. Ако всичко работи нормално може и да е HDD. Ако си добавял памет преди започване на новата инсталация може и тя да обърква работата.... Често срещано е при инсталиране е грешно зададена SATA емулация. Виж в BIOS -a диска не трябва да ти е на AHCI. Успех!
          "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

          Коментар


            #6
            Значи, не, не го форматирам, трия го като устройство и го създавам със същите размери и го инсталвам там(в момента, в който избирам къде да инсталирам ОС). В този случай, направих така, че от 2 устройства исках да направя едно и изтрих и 2те, но не се съединиха като "незаделени общо" ами незаделено - 20гб и незаделено - 70гб... Значи, сега се стигна до там, че трябва да зареждам уиндоуса от Hiren’s, има опция да зарежда XP от HardDrive бях го омазал така, че имаше 2 уиндоуса сякаш, а то няма (поне като преглеждам устройствата няма никъде другaде папка WINDOWS ами само в едното устройство, което се води F и там е ОС). От boot.ini, изтрих единия ред и като цъкна от Hiren’s-a директно зарежда, без да избирам Уиндоус, сега ще пробвам това другото с BIOS-a. Памет не съм слагал.П.П. дали има начин, с някаква програма или някакъв по-сигурен начин, да се види дали има останали файлове от предишни ОС на диска?Пробвах и си е на SATA. Ами сега?!
            Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

            Коментар


              #7
              Толкова ли нямаш един познат, който е правил успешна инсталация?Дай му щайгата на него или го извикай на по бира ... моите приятели така правеха!
              I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

              Коментар


                #8
                avvasilev написа:
                Толкова ли нямаш един познат, който е правил успешна инсталация?Дай му щайгата на него или го извикай на по бира ... моите приятели така правеха!
                Проблема е, че аз се водя приятеля дето прави успешни преинсталации В последно време, тия компютри обичат да ме занимават по 2-3дена... UPDATE: така... пуснах една програма за дялове и прочие и разбрах, от къде идва проблема... Някак си - не знам как, единия дял дето е 100мб C е primary и зарежда него, а другия дето е с windowsa е logical, сега ще преместя всичките неща на друг хард и ще го форматирам като хората :} ще пиша да видим, дано стане
                Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                Коментар


                  #9
                  GaTio2 написа:
                  avvasilev написа:
                  Толкова ли нямаш един познат, който е правил успешна инсталация?Дай му щайгата на него или го извикай на по бира ... моите приятели така правеха!
                  Проблема е, че аз се водя приятеля дето прави успешни преинсталации В последно време, тия компютри обичат да ме занимават по 2-3дена... UPDATE: така... пуснах една програма за дялове и прочие и разбрах, от къде идва проблема... Някак си - не знам как, единия дял дето е 100мб C е primary и зарежда него, а другия дето е с windowsa е logical, сега ще преместя всичките неща на друг хард и ще го форматирам като хората :} ще пиша да видим, дано стане
                  Формат на диска и биуса по дефолт.... тя тая седмица сама се инсталира
                  Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                  И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                  .

                  Коментар


                    #10
                    GaTio2 написа:
                    avvasilev написа:
                    Толкова ли нямаш един познат, който е правил успешна инсталация?Дай му щайгата на него или го извикай на по бира ... моите приятели така правеха!
                    Проблема е, че аз се водя приятеля дето прави успешни преинсталации В последно време, тия компютри обичат да ме занимават по 2-3дена... UPDATE: така... пуснах една програма за дялове и прочие и разбрах, от къде идва проблема... Някак си - не знам как, единия дял дето е 100мб C е primary и зарежда него, а другия дето е с windowsa е logical, сега ще преместя всичките неща на друг хард и ще го форматирам като хората :} ще пиша да видим, дано стане
                    Точно това имах в предвид, щом те подканя да се обръщаш към BOOT.INI значи има стар WIN. А между другото такива тъпи грешки може да се дължат и на хардуерен проблем /надявам се при теб на е е така/ памет, дъно, процеор. На скоро на синът компа даваше долу-горе същите проблеми - прекъсваше инсталацията на всякакъв род джамове, оказа се дъно, понякога има надути кондензатори на дъното, които правят беля.
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #11
                      Направих преинсталацията. Направих си boot CD с Acronic Disk Director 11 (мисля че така се казваше програмата). Изтрих всички дялове, на които нямах информация и взеха, че в програмата си станаха като един общ незаделен дял. Направих го и active и нормална преинсталация. Надявам се, че не е хардуерен. Има друг хардуерен проблем, с видео картата - вади вертикални, лилави линии, които махнах като я извадих и пуснах на вградена, компютъра не се ползва за игри и ще върши работа ^^. Благодаря Ви!
                      Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                      Коментар


                        #12
                        Много често особено напоследък при инсталиран е на уиндовс 7 или ЕКСПИ прави проблеми с boot record-a незнайно защо. забелязвам го като аномалия напоследък.след като на ХР дава грешка с операционата правя следното:влизаш с инсалационния диск в рекавъри мод и от конзолата изпълняваш последователно "fixmbr" и "fixboot" за 7 командите са "BootRec.exe /fixmbr" и "BootRec.exe /fixboot"при седмицата това е една от прчините да се рестартира сам и да дава сини екрани.естествено следиш съобщенията и натискаш каквото ти посика, да избереш дял и т.н.п.с.само не разбрах за какво се занимаваш с хамалогии като да триеш дял и после да го създаваш отново същия, не е ли по лесно просто да форматираш вече съществуващия да не говори че е по-полезно при чиста инсталация.УСПЕХ!
                        Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                        182A4.000 IAW49F
                        LPG - Lovato EasyFast
                        ----------------------------
                        "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                        Коментар


                          #13
                          Ами, може би вече така ще правя, но сега се наложи, просто защото диска с уиндоуса беше малък на размери. Викали са ме доста, често да им трия ненужни файлове и глупости, само защото, този който е слагал Уина не е преценил размера му.
                          Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                          Коментар


                            #14
                            Аз в тези случаи използвам програма за преоразмеряване на дялове. Например Acronis disk director.

                            Коментар


                              #15
                              GaTio2 написа:
                              Ами, може би вече така ще правя, но сега се наложи, просто защото диска с уиндоуса беше малък на размери. Викали са ме доста, често да им трия ненужни файлове и глупости, само защото, този който е слагал Уина не е преценил размера му.
                              Гатьо, ако още не си го сложил тоя уиндоус, не се притеснявай утре го докарай на ОМВ-то към обяд, ще го монтираме или поне щу му начупим дамците, де**б@ и прозореца.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X