Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ГО и щета по сграда.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ГО и щета по сграда.

    Сутринта жената с колата на излизане от гаража задра малко част от общия гараж.Изкърти един алуминиев ъгъл. Сега по каско някой ден ще се пребоядисва вратата, но мен ме интересува какво правим със сградата.Демек как да заведем щета по ГО за сграда и кой реално ще опише и оцени щетите?Също така на кой трябва да се преведат парите след оценката, защото един вид се падаме и ние собственици и сме си причинили самощета.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Е не може ли да го оправите тоя алуминиев ъгъл - толкова ли е скъп?
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #3
      ele написа:
      Е не може ли да го оправите тоя алуминиев ъгъл - толкова ли е скъп?
      Сигурно може. Но не питам за това в темата.Но имаме застраховка и решавам да мина по нормалната процедура, което се очаква от мен да направя по принцип.И 10лв да вземем, а не аз да ги давам, пак са си бонус. За това за сега питам каква е процедурата, ако някой знае да сподели.Пък после ще питам кой може да го направи и колко ще струва, за да викна и човек, който да оправи щетите.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        При моето единствено ПТП, бяхме участници аз, полския Фиат и една къща! Застрахователната компания тогава пое щетите, но това беше по времето на Ной, сега не знам как стоят нещата.И едно важно уточнение:Къщата не беше моя!
        I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

        Коментар


          #5
          Ако заведеш по ГО да не вземет да напишат акт на жена ти? А после компанията може да съди виновника за щетите по сградата.
          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

          Коментар


            #6
            E, aко става въпрос за ГО, всички имаме ГО, ама не се натискаме да си връщаме парите, дето сме ги дали. Обърни се към застрахователя, той ще ти каже. Иначе щети по собствени сгради не се покриват, както и щети в гаражи и паркинги, да не говорим, че трябва да викнете КАТ за протокол...
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #7
              ele написа:
              E, aко става въпрос за ГО, всички имаме ГО, ама не се натискаме да си връщаме парите, дето сме ги дали. Обърни се към застрахователя, той ще ти каже. Иначе щети по собствени сгради не се покриват, както и щети в гаражи и паркинги, да не говорим, че трябва да викнете КАТ за протокол...
              Един теоретичен въпрос - ти ако имаш каско и си удариш колата, елементарно - да си счупиш фара само, ще искаш ли някакви пари от каското, или ще си го купиш от магазина, за да "не се натискаш да си върнеш парите"?Може би сега да не завеждам щета по колата, за да искам да си боядисам вратата, за да "не се натискам да си връщам от парите, които съм дал по каското"?Защото за мен двата случая са съвсем аналогични. Правиш застраховка и гледаш да оправиш нещата според закона и точно спрямо предназначението на парите, които си ги дал. Както сама каза - да не мислиш, че ще ми е скъпо просто да го оправя - сигурно не, нямам идея. Но в крайна сметка искам да използвам точно нещата, за които са предназначени, а не да лъжа или каквото и да е.Най-ми е лесно да си затрая за случката и просто съседите да го видят и да напсуват някой "незнаен", който е отнесъл поредния ъгъл, каквато е и реалността.Но аз съм решил да го оправя това, колкото и малко да е. Просто отговорност пред съседите, която очевидно никой друг няма, при положение, че никой до сега не си е оправил щетите, които е причинил във въпросния гараж. Но да не навлизаме в тази дискусия, по-добре.п.п. Единствено, което съм разиграл като вариант в главата е ако КАТ напишат АКТ на жената по някаква си точка там и в крайна сметка да излезе цялото упражнение по-скъпо, а и с повече разправии.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                не става въпрос за каско, става въпрос за ГО, а там ограниченията какво не се плаща са много. Според мен нищо няма да ти плати застрахователя, още повече, че не си вигнал КАт да го документира. Все пак най-точен отговор ще ти даде застрахователя. Всичко останало ей така си чешем пръстите на клавиатурата.
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #9
                  ele написа:
                  не става въпрос за каско, става въпрос за ГО, а там ограниченията какво не се плаща са много. Според мен нищо няма да ти плати застрахователя, още повече, че не си вигнал КАт да го документира. Все пак най-точен отговор ще ти даде застрахователя. Всичко останало ей така си чешем пръстите на клавиатурата.
                  Именно. И за това питам в този форум, защото просто някой може да го е проиграл. Само това питам. А не да си разтягаме разни теоретични постановки.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    BO написа:
                    ele написа:
                    не става въпрос за каско, става въпрос за ГО, а там ограниченията какво не се плаща са много. Според мен нищо няма да ти плати застрахователя, още повече, че не си вигнал КАт да го документира. Все пак най-точен отговор ще ти даде застрахователя. Всичко останало ей така си чешем пръстите на клавиатурата.
                    Именно. И за това питам в този форум, защото просто някой може да го е проиграл. Само това питам. А не да си разтягаме разни теоретични постановки.
                    Приятел преди година по събори оградата на едни хора и от Каско-то изплатиха на човека. Но имаше някаква врътка и със сигурност на мястото непосредствено след инцидента са идвали да описват щета, както на автомобила така и на недвижимото имущество. Иначе похвално, че не си се скатал. Ако си ми комшия и си плащаш може всеки ден да удряш Бравата. успех
                    ФИАТ- Пътят е само формалност
                    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                    -----------------------------------------------------
                    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                    Коментар


                      #11
                      Kay_ написа:
                      BO написа:
                      ele написа:
                      не става въпрос за каско, става въпрос за ГО, а там ограниченията какво не се плаща са много. Според мен нищо няма да ти плати застрахователя, още повече, че не си вигнал КАт да го документира. Все пак най-точен отговор ще ти даде застрахователя. Всичко останало ей така си чешем пръстите на клавиатурата.
                      Именно. И за това питам в този форум, защото просто някой може да го е проиграл. Само това питам. А не да си разтягаме разни теоретични постановки.
                      Приятел преди година по събори оградата на едни хора и от Каско-то изплатиха на човека. Но имаше някаква врътка и със сигурност на мястото непосредствено след инцидента са идвали да описват щета, както на автомобила така и на недвижимото имущество. Иначе похвално, че не си се скатал. Ако си ми комшия и си плащаш може всеки ден да удряш Бравата. успех
                      Не, аз няма да ти платя. Ще оставя тази привилегия на ГО-то. Точно това казвам. Но да, ще ти оставя бележка, ако не мога да остана поради някаква причина, за да се оправим, а няма да се спотая, както ще направят една огромна маса народ.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        Хубаво е, че има честни хора. Иначе пак по темата. От ГО няма нищо да дадат за сградата. Друг приятел ей сега на скоро в Румъния го удря кон ( той е бил спрял в задръстване) викнал полиция. хората описали какво е станало дали му една купчина документи. но застрахователя му тука му рекъл, че е изтеглил късата клечка и нищо няма да му платят, понеже било удар от животно, пък и в друга държава. Ще следя темата от любопитство.
                        ФИАТ- Пътят е само формалност
                        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                        -----------------------------------------------------
                        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                        Коментар


                          #13
                          По ГО нищо няма да ти платят, това е по вина на водача. Нооо, може да направиш врътка с двустранния протокол от ГО. А да и ако викнеш КАТ, то акта е 100 кинта, един приятел се пре.ба да направи това като се преобърна. Но тук става въпрос за ГО, защо намесвате каското. А и при каското има та.ак ако те ударят на паркинг, тогава не се покриват щетите (поне някои застрахователи не ги покриват, не искам да споменавам компании).
                          FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                          Коментар


                            #14
                            http://victoria-insbg.com/documents/4299Виж къде си направил ГО, прочети си условията, но ако това горното важи за всички ГО то няма да платят поради т.16.3
                            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                            Коментар

                            Working...
                            X