Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Документи при каране на чужд автомобил?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Документи при каране на чужд автомобил?

    Колеги, вярно ли е това, че трябва да се регистрираш в КАТ като ползвател на даден автомобил, за да го караш, ако не си собственикът?Примерно аз утре ако искам да дам на Пенчо да ми кара колата не е ли достатъчно да му дам малък талон, гражданска и свидетелство за ГТП? Трябва ли и в КАТ да ходи? Тази глупост дано не е вярна, но из нета на такива неща попадам.
    Fiat Brava 1.8 16V

    #2
    Имаше такова предложение в ПарламентУ ама не знам дали го приеха. По скоро НЕ!
    Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
    Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

    Коментар


      #3
      Има и друг момент, утре Пенчо като направи ПТП да не ти напишат акта на тебе като собственик, най добре му направи някакво пълномощно или друг документ, с който да е ясно, че той е ползвател на автомобила, а не ти, аз бих си вързал гащите
      punto HGT

      Коментар


        #4
        Аз карам на майка ми колата от както съм я купил Спирали са ме и не е ставало изобщо въпрос чия е тази кола която управлявам.
        --Старата ръжда любов не хваща!--
        156 sportwagon 1,9 jtd 115
        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

        Коментар


          #5
          van_dal написа:
          Аз карам на майка ми колата от както съм я купил Спирали са ме и не е ставало изобщо въпрос чия е тази кола която управлявам.
          Майка му ако се казва Пенчо съм съгласен, но най вероятно става дума за не толко близко родствен човек , има разлика, че после като стане лошо познай кой ще го отнесе
          punto HGT

          Коментар


            #6
            didich написа:
            Има и друг момент, утре Пенчо като направи ПТП да не ти напишат акта на тебе като собственик, най добре му направи някакво пълномощно или друг документ, с който да е ясно, че той е ползвател на автомобила, а не ти, аз бих си вързал гащите
            В старите бланки за ГО имаше графа, където да се впише втори водач. На новите бланки такава графа няма. За по-сигурно- консултация при застраховател. Знам, че при Каско ако има ПТП и е карал друг освен този, който е вписан в полицата- нищо не дават.
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              #7
              Колега това за каското не е така, поне не в ЛевИнс.
              BMW E46 coupe
              Fiat Punto 1.1 LPG - ex

              Коментар


                #8
                Emo91 написа:
                Колега това за каското не е така, поне не в ЛевИнс.
                То и застраховката в ЛевИнс не е според шофьорския стаж (там правилото за млад шофьор), но при всички други е. Така, че една компания не вярвам да е мерило за всички.

                Коментар


                  #9
                  Нямаш проблем колега. Само ако ще минава граница се иска пълномощно.

                  Коментар


                    #10
                    naskobg написа:
                    Нямаш проблем колега. Само ако ще минава граница се иска пълномощно.
                    Да бе. Нашата гранична полиция взе да ме юрка и талона на колата да показвам . Шенген нервно пуши в ъгъла !!!
                    FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                    FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                    Коментар


                      #11
                      didich написа:
                      van_dal написа:
                      Аз карам на майка ми колата от както съм я купил Спирали са ме и не е ставало изобщо въпрос чия е тази кола която управлявам.
                      Майка му ако се казва Пенчо съм съгласен, но най вероятно става дума за не толко близко родствен човек , има разлика, че после като стане лошо познай кой ще го отнесе
                      Аз не виждам проблем ако стане нещо, да се отведе този, който го е причинил и той да си понесе наказанието.А ако този откаже, то с удоволствие ще си платя аз глобата и с още по-голямо удоволствие ще знам, че просто съм се отървал на време от такива познати.Случвало ми се е и за това казвам, че разни такива неща минават бързо. Ще работя още 1-2 месеца (ако трябва) да си платя глобата, но аз залагам на такива филтри, за да премахвам такива индивиди от обкръжението ми.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        Представи си, че тоя същия недай си боже убие човек и после се уплаши и се скрие в миша дупка ... ходи после обяснявай, че нямаш сестра, то ти е достатъчно да те разходят няколко пъти до районното да даваш обяснения и да ти побелеят косите, човек трябва да си пести нервите, че в това откачено изнервено време в което имаме късмета да живеем незнаеш от къде какво те дебне, за това му предложих на човека да си върже гащите.
                        punto HGT

                        Коментар


                          #13
                          Данък алтернативни горива.

                          Здравейте,има ли някой информация какво се случва след 1ви Април при монтиране на газова уредба какви такси се дължат. Беше прието някакво постановление,че се изменяло заводски конструкцията на автомобила. Някой ако има яснота да пише. Благодаря

                          Коментар


                            #14
                            Re: Данък алтернативни горива.

                            carlzeiss написа:
                            Здравейте,има ли някой информация какво се случва след 1ви Април при монтиране на газова уредба какви такси се дължат. Беше прието някакво постановление,че се изменяло заводски конструкцията на автомобила. Някой ако има яснота да пише. Благодаря
                            Нещата си остават същите както досега , не се налага смяна на талона поради поставена газова уредба. Просто се оказа, че в България нямало лицензирана фирма която да издаде документа с който да отидеш в кат за да си узакониш газовата уредба , това по думите на шефа на КАТ В.Търново.

                            Коментар

                            Working...
                            X