Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

каква е санкцията при шофиране без документи на автомобила?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    каква е санкцията при шофиране без документи на автомобила?

    Гражданската си е в колата и мога да я покажа, но нямам талон на колата. Каква е санкцията при шофиране без документи на автомобила?
    Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
    Ex.Opel Astra

    #2
    10 лв

    Коментар


      #3
      jorko написа:
      10 лв
      Дали в случая не бъркаш талона на книжката с талона на колата.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        S_BANKOV написа:
        jorko написа:
        10 лв
        Дали в случая не бъркаш талона на книжката с талона на колата.
        ако бъркам, поправи ме... да се греши е човешко

        Коментар


          #5
          На мен ми се е случвало да нямам син талон 3години и фиша си е 10лв., но веднъж ми се случи да нямам малкия талон и разправията беше огромна, добре че винаги имам в колата заверено копие на големия талон че след проверки и справки дали, пък аджеба колата не е крадена се разминах само с мрънкане и строг поглед. Не казвам че грешиш, но вероятността да си помислил за синия талон е голяма, за това го казах.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            S_BANKOV написа:
            На мен ми се е случвало да нямам син талон 3години и фиша си е 10лв., но веднъж ми се случи да нямам малкия талон и разправията беше огромна, добре че винаги имам в колата заверено копие на големия талон че след проверки и справки дали, пък аджеба колата не е крадена се разминах само с мрънкане и строг поглед. Не казвам че грешиш, но вероятността да си помислил за синия талон е голяма, за това го казах.
            недей да пускаш тото този тираж, явно не те бива в изчисляване на вероятностите... иначе пиша как е по закон или най-близко до него, а не според случки на пътя...

            Коментар


              #7
              Нека споделя моя опит.2006а година карах скутера само по къси гащи, разбирай без документи.Щтския шериф ме накара да го последвам до управлянието. Така и направих.Съставиха ми акт за шофиране без каска - 50 лева / 10 точки.За без лична карта - 70 лв.Останалото (без гражданска и документи) остатъка до към 200 лева.Ако намеря постановленията ще ги кача тук.
              04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

              Коментар


                #8
                vgeorgiev написа:
                Нека споделя моя опит.2006а година карах скутера само по къси гащи, разбирай без документи.Щтския шериф ме накара да го последвам до управлянието. Така и направих.Съставиха ми акт за шофиране без каска - 50 лева / 10 точки.За без лична карта - 70 лв.Останалото (без гражданска и документи) остатъка до към 200 лева.Ако намеря постановленията ще ги кача тук.
                гражданска изобщо си нямал или не е била в тебе, защото това е голяма разлика.
                Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                Ex.Opel Astra

                Коментар


                  #9
                  Мисля, че съм голям късметлия в това отношение. Спират ме Плевенски полицаи, шофирам на мой приятел колата, която пък се води на името на гаджето му. И двамата са в колата. Прибираме се от София.Палка - документите моля. Тук документи, там документи - няма ги (под документи разбирайте малкия талон на колата, моите ги дадох). Шок и ужас. Силно се разтревожих. Куката излезе човек, и видя, че много се притеснихме всички. Пита кой е собственика на автомобила и може би ни спаси това, че мацката беше в колата.Даде си личната карта и явно я провериха по лайката, защото след това се върна полицая, даде ѝ личната карта и ни пусна.
                  "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                  ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                  Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                  Коментар


                    #10
                    Мен ме интересува има ли го разписано това в закон. Примерно аз съм собственика на колата, аз карам, имам всички нужни стикери залепени по стъклата, мога да покажа граждаската, имам лични документи, но нямам талона на колата.
                    Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                    Ex.Opel Astra

                    Коментар


                      #11
                      z_sutrov написа:
                      Мен ме интересува има ли го разписано това в закон. Примерно аз съм собственика на колата, аз карам, имам всички нужни стикери залепени по стъклата, мога да покажа граждаската, имам лични документи, но нямам талона на колата.
                      чл.100 и 183 от ЗДвП

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря. Точно чл. 183 ме интересуваше.
                        Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                        Ex.Opel Astra

                        Коментар


                          #13
                          10 кинта
                          "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                          ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                          Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                          Коментар

                          Working...
                          X