Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ама защо сега го сложи колана ??? !!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    BO написа:
    Нищо не може да направиш.Особено ако си сам в колата.Все пак им е гласувано доверие и те преценяват, че си извършил нарушение.Демек в съда твоята дума не важи пред неговата. Тук не става въпрос на дума, а на спазване на закона. Спрямо закона той има право да те глобява, а спрямо морала, глобения има основание да лъже. За това е обратното - ти трябва да доказваш, че си бил с колан, а не той.
    Боби не си прав, глобения в случая използва закона за да се защити, а не да лъже /каквото повикало......../, много ясно, че двама ли са в съда е 2 на 1, затова е по-добре да им обясни как в бурен секс е контузил рамото си и е разтегнал сухожилие и точно отива на лекар за да го прегледа и тъкмо ще вземе и документ за пред съда, ако се наложи. Ако е срамежлив и не иска да говори за секс, може за каже, че отива да му вадят трънче от рамото /защото в едни храсти...../ , нямат право да го преглеждат, нито линейка да извикат или да кажат, че не е в състояние да управлява. България се превърна в театър, затова е по-добре да си на сцената, но трябва да знаеш сценария. Още едно, за такова дребно нарушение на закона, може да се запази лекарска тайна, защото, ако се разкрие, че колежка те захапала до кръв по време на обедната почивка, може да разруши брака ти и да нанесе тежки последствия в отглеждането на децата........................
    Либра 1,9 жтд 2000г. LX
    Фиат Крома 1,9 2009г.
    Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

    Коментар


      #17
      BO написа:
      Нищо не може да направиш.Особено ако си сам в колата.Все пак им е гласувано доверие и те преценяват, че си извършил нарушение.Демек в съда твоята дума не важи пред неговата. Тук не става въпрос на дума, а на спазване на закона. Спрямо закона той има право да те глобява, а спрямо морлала, глобения има основание да лъже. За това е обратното - ти трябва да доказваш, че си бил с колан, а не той.
      Мда, и аз така точно си го помислих.Излиза че може да си правят нормата за актове само от самички шофьори и закона им дава това право.
      Bravo JTD 105 '98

      Коментар


        #18
        mr. Nikoi написа:
        BO написа:
        Нищо не може да направиш.Особено ако си сам в колата.Все пак им е гласувано доверие и те преценяват, че си извършил нарушение.Демек в съда твоята дума не важи пред неговата. Тук не става въпрос на дума, а на спазване на закона. Спрямо закона той има право да те глобява, а спрямо морлала, глобения има основание да лъже. За това е обратното - ти трябва да доказваш, че си бил с колан, а не той.
        Мда, и аз така точно си го помислих.Излиза че може да си правят нормата за актове само от самички шофьори и закона им дава това право.
        Хайде намери този текст в ЗДвП, който им дава това право.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #19
          Няма да разказвам случката, че е дълго, написаха ми акт. Не го подписах, а в графата за възражения написах " Изнудват ме за пари" . Бях си извадил телефона и го светнах, без да говоря, скъсаха акта и се отдаличиха без дума да кажят.
          Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
          Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
          Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

          Коментар


            #20
            Точно във Видин (малък град сме и всички се занем) един познат така написа на акт за силна музика (правеше рожден ден), има няма за 4 месеца го спираха за щяло и нещяло (лична карта, с колата, претърсване, тест с дрегер, кръвна проба) накрая си направи сметка, че от актовете който е получил за нарушения трябва да плати близо 800 лева, а такъв за силна музика струва само 50. Така че колега ако си в София може дастане, но в някой малък град ще те нарочат и няма измъкване. (той после замина за Кипър де и за това се оттърва)
            Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
            Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
            Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

            Коментар


              #21
              k76 написа:
              BO написа:
              Нищо не може да направиш.Особено ако си сам в колата.Все пак им е гласувано доверие и те преценяват, че си извършил нарушение.Демек в съда твоята дума не важи пред неговата. Тук не става въпрос на дума, а на спазване на закона. Спрямо закона той има право да те глобява, а спрямо морала, глобения има основание да лъже. За това е обратното - ти трябва да доказваш, че си бил с колан, а не той.
              Боби не си прав, глобения в случая използва закона за да се защити, а не да лъже /каквото повикало......../, много ясно, че двама ли са в съда е 2 на 1, затова е по-добре да им обясни как в бурен секс е контузил рамото си и е разтегнал сухожилие и точно отива на лекар за да го прегледа и тъкмо ще вземе и документ за пред съда, ако се наложи. Ако е срамежлив и не иска да говори за секс, може за каже, че отива да му вадят трънче от рамото /защото в едни храсти...../ , нямат право да го преглеждат, нито линейка да извикат или да кажат, че не е в състояние да управлява. България се превърна в театър, затова е по-добре да си на сцената, но трябва да знаеш сценария. Още едно, за такова дребно нарушение на закона, може да се запази лекарска тайна, защото, ако се разкрие, че колежка те захапала до кръв по време на обедната почивка, може да разруши брака ти и да нанесе тежки последствия в отглеждането на децата........................
              И пак опираме до там, че човека, който те глобява го прави спрямо правомощията му.За това ти трябва да доказваш, че не е прав. И твоето мнение го показва.А не е обратното, както се каза в темата, че полицая трябвало да докаже правотата си.И за това в такъв случай без свидетели, аз съм почти сигурен (нямам примери), че съдът ще определи в полза на полицая.И според мен за това полицая не е написал акт-а, защото може би е видял нещо, за което не е бил прав и той е знаел, че може да не е прав. Ако го е видял и е бил 100% уверен, то почти сигурно е щял да напише наказанието.Ако беше толкова елементарно и те да трябваха да защитят всяка глоба, то нямаше да има глоби на пътя за нищо.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #22
                Абе всички са много отворени в постовете и облягайки се на морала ни обясняват как нямало да се дадат и не знам си кво... и като им се случи им праскат акта, после обжалват и губят маса време с глупости и пак губят и пак си плащат всичко. Едно е на постове във форума, друго е реалността. А тя е- ако те спрат и кажат, че си без колан- пишат ти акт, колкото и да обжалваш и да се дърпаш, накрая пак ще си виновен. Случаите, когато не им се занимава и то не защото няма да те глобят в крайна сметка, а защото не им се разхожда по съдилища- тогава може и да се откажат и да скъсат акта, но закучат ли се.....И да, не е честно и не е справедливо. Решението е елементарно, но неудобно- камери в колите им и готово. На мен за 12 години каране не ми се е случвало да ме глобят несправедливо. И да не си помислите, че ако ми се случи няма да ги влача по съдилища, ще го направя, но резултата....
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #23
                  Ти си късметлия. Колко съм отворен, не знам, ама преди 10 години обжалвах акт и спечелих.
                  Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                  Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                  Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                  Коментар


                    #24
                    Говорим за чисто хипотетичната ситуация, в която катаджията те набеждава в нещо, което не е истина. В такава ситуация аз бих написал възражение, бих стигнал и до съд. А какво ще отсъди съдът, никой не може да прогнозира. Съдът не се интересува какво пише в длъжностната характеристика на полицая, а именно - че е контролен орган, който има право да глобява, ако забележи нарушения на ЗДвП и т.н., а от доказателствата. Реално - никога не са ме набеждавали или рекетирали.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #25
                      flippy89 написа:
                      Точно във Видин (малък град сме и всички се занем) един познат така написа на акт за силна музика (правеше рожден ден), има няма за 4 месеца го спираха за щяло и нещяло (лична карта, с колата, претърсване, тест с дрегер, кръвна проба) накрая си направи сметка, че от актовете който е получил за нарушения трябва да плати близо 800 лева, а такъв за силна музика струва само 50. Така че колега ако си в София може да стане, но в някой малък град ще те нарочат и няма измъкване. (той после замина за Кипър де и за това се оттърва)
                      Ако само за това дето е в скобите са го спирали и само казваш, че е "нарочен", сигурно е имало за какво да получи 800 лева глоба, или се оплаква, че му пречат да не спазва закона?! Личната карта ВИНАГИ трябва да е с теб, глобата е акт за 50 лева, челен опит. Не ми се вярва да са му напраскали 800 лева актове на неносене на лична карта, нелепо е, въпреки че имат право. От което следва, че твоя "нарочен" приятел явно е имал и други провинения.Сори, не се заяждам, ама не се сдържах да не драсна отговор на така поставено оплакването. Ако си носиш личната карта винаги, ако колата ти е наред, документи, оборудване и т.н. не могат да те барнат. Точно във Видин, на излизане посока София ме спряха, документи, аптечки, винетки, дори и валидността на пожарогасителя провериха... 15 минути цъкаха двама полюцая, обикаляха колата, а накрая беше точно като във вица:- Господин полицай, може ли да тръгвам?- Тръгвай... Като нямаш съвест...

                      Коментар


                        #26
                        veselin10 написа:
                        Ти си късметлия. Колко съм отворен, не знам, ама преди 10 години обжалвах акт и спечелих.
                        Дай малко повече информация. Точно какво е станало и т.н.Защото е едно да обжалваш акт и да падне заради грешка, която е допусната при попълването му, друго е да обжалваш минаване на червено със защита - ами не минах на червено, полицая си измисля и за това да е паднало нарушението, нали?
                        snake написа:
                        Говорим за чисто хипотетичната ситуация, в която катаджията те набеждава в нещо, което не е истина. В такава ситуация аз бих написал възражение, бих стигнал и до съд. А какво ще отсъди съдът, никой не може да прогнозира. Съдът не се интересува какво пише в длъжностната характеристика на полицая, а именно - че е контролен орган, който има право да глобява, ако забележи нарушения на ЗДвП и т.н., а от доказателствата. Реално - никога не са ме набеждавали или рекетирали.
                        Съдът се интересува от доказателства. Точно написано.Дай доказателство, че си бил с колан по време на спирането ти.Както казах в такива ситуации доказателства трябва да извади обвиняемия, а не длъжностното лице. Иначе нямаше да има никакви различни глоби от снимка за превишена скорост от стационарна камера.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #27
                          Ами, ВО, в българското право принципът е, че си невинен до доказване на противното. Има и изключения, доколкото ми е известно, но не касаят такива кокошкарски случки. Юристите не са хора на точните науки. При тях става дума за тълкуване и прилагане на закона, така че както казах, не може да се прогнозира какво ще излезе от едно такова дело.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #28
                            veselin10 написа:
                            Ти си късметлия. Колко съм отворен, не знам, ама преди 10 години обжалвах акт и спечелих.
                            Не говоря за ситуации с реални доказателства, че не са прави, например радара не е минал проверка, има разминаване в показанията на полицаите или нещо подобно. Говорим за ситуация, в която си сам, те са двама и те спират и казват без колан си. Далеч съм от мисълта, че никога нито един обжалван акт не е падал :D
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              #29
                              Свидетел на ситуация съм от преди години - спират ни, аз както никога с колан, хайванина до мене също.....дай това, дай онова, ма що това така, що онова......понеже карах чужда кола която беше изрядна от - до, и нямаше за какво да се хванат......беше без колан - и пише акт и хич не му дреме.......Ок викам няма проблеми, на аверчето до мен майка му е адвокатка, вика ми ще го обжалване.......пиша аз възражение че съм бил с колан, и имам свидетел едикой си със мен......оп - пишат и акт на него, и той става съответно потърпевш - това беше може би момента в който реших че за мен ЗДзП ще е история.......Реално могат да правят каквото си поискат.....
                              Alfa 156 2.0 TS
                              Alfa 156 20VTurbo
                              Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                              Locost TF1 3.0V6

                              Коментар


                                #30
                                Много е лесно да кажеш, че няма какво да направиш, така се озовахме в тази ситуация /Булгаристан/. Сега ще се опитам да обясня кое как и защо, това би било редно да се прави само в случаи на набеждаване. Ако някой е обвинен в нарушение, което не извършил, задължително завежда дело, ще изгуби! Какво се печели от това ли?- ако контролния орган е свикнал да печели по този начин на втория месец ще има десетина дела за набеждаване, няма да има съд които после да му признае акт. Това е нещо, като да те щракне камера за скорост 1-2 пъти, после гледаш да караш нормално. Замисъла е, те контролират нас, ние тях, но в България всеки иска всичко на готово, защо аз да си губя времето, нека някой друг......., това не се отнася само до КАТ, а в почти всички области.
                                Либра 1,9 жтд 2000г. LX
                                Фиат Крома 1,9 2009г.
                                Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

                                Коментар

                                Working...
                                X