Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Давате ли предимство на себеподобни?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Който спазва правилата и подаде сигнал го пускам, но наглите идиоти, които се мислят за безсмъртни получават дълга по майчина линия и не получават никакво предимство, защото заради такива стават убийствата по пътя.
    punto HGT

    Коментар


      #32
      BO написа:
      Immortal написа:
      Моето мнение е най-близко до това на Ники (Ферариста).По принцип спазвам закона. Щом съм с предимство, си го ползвам. Като не съм - си чакам.Ако някъде наистина е много трудно да се тръгне - по възможност пускам човека да мине, без значение каква е колата.
      Добре, че всички не са като вас, че има места, където никога няма да минеш, защото си без предимство.
      Предполагам, че не си прочел втория ми абзац, ама както и да е. Много се дразня от хора, които все защитават закона, а при първа възможност са готови да го нарушат. Неспазването на предимството е еднакво нарушение и в двата случая - и като отнемеш чуждо, и като не използваш твоето. Вчера щях да блъсна един отзад, щото на място, където е с предимство спря внезапно да дава път на такъв без предимство - вътре в кръговото в началото на АМ Люлин. А иначе на мен не ми се е случвало досега да не могада тръгна някъде, щото съм без предимство.

      Коментар


        #33
        Immortal написа:
        Вчера щях да блъсна един отзад, щото на място, където е с предимство спря внезапно да дава път на такъв без предимство - вътре в кръговото в началото на АМ Люлин. А иначе на мен не ми се е случвало досега да не могада тръгна някъде, щото съм без предимство.
        И ти щеше да си виновен. В крайна сметка той може да спре поради безброй причини. Не ме разбирай погрешно - и аз откачам като видя такива.Веднъж един спря пред мен на зелен светофар на кръстовище, за да подканя някакъв човек да пресича.
        The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

        Коментар


          #34
          Зависи! :D
          ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
          // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

          Коментар


            #35
            Immortal написа:
            BO написа:
            Immortal написа:
            Моето мнение е най-близко до това на Ники (Ферариста).По принцип спазвам закона. Щом съм с предимство, си го ползвам. Като не съм - си чакам.Ако някъде наистина е много трудно да се тръгне - по възможност пускам човека да мине, без значение каква е колата.
            Добре, че всички не са като вас, че има места, където никога няма да минеш, защото си без предимство.
            Предполагам, че не си прочел втория ми абзац, ама както и да е. Много се дразня от хора, които все защитават закона, а при първа възможност са готови да го нарушат. Неспазването на предимството е еднакво нарушение и в двата случая - и като отнемеш чуждо, и като не използваш твоето. Вчера щях да блъсна един отзад, щото на място, където е с предимство спря внезапно да дава път на такъв без предимство - вътре в кръговото в началото на АМ Люлин. А иначе на мен не ми се е случвало досега да не могада тръгна някъде, щото съм без предимство.
            Аз не съм от хората, които защитават закона.Имам едно вътрешно правило - трябва да оптимизираме движението. Ако мога да се мушна някъде, за да минем повече коли - правя го. Ако това мушкане ще попречи на други, а само аз ще мина - не го правя.И за това много ме дразнят разни такива, които се влачат на 2-3 коли разстояние от предния, а я си подал мигач, за да се настаниш между тях (може и без мигач), я са дали веднага газ, да ти "покажат", че разбираш ли не трябва да заставяш пред тях.А още повече се дразня на това като подадеш мигач, за да влезнеш в празното място, то веднага задния дава газ, за да не те пусне, а иначе може да се влачи 1 минута така.п.п. Ако искаш всяка сутрин минавам по един маршрут. Искам да те заведа там и да минеш, като си без предимство, без някой да те пусне.И предполагам понятието ти "намира се в затруднена ситуация" не се отнася за път без предимство на 100% натоварен пътя с предимство, за който пример споменах, Защото всички от тази пряка по твоята логика са в "затруднено" положение. Гарантирам ти, че ще си останеш на същото място поне 2 часа в сутрешния час пик. Ако някой не те пусне, като си преотстъпва предимството.Трябва да сме колегиални на пътя и ние да си оптимизираме движението. Това реално са ни 40% от проблемите в задръстванията. Просто хората не могат да карат и не гледат как да оптимизират ситуацията до последен предел, спрямо пътните условия.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #36
              Уф, ВО, ако ти в София се оплакваш за недаване на предимство, ела да видиш тук в Пловдив какво е.... Това да се престроиш в задръстване или да излезеш от улица без предимство е кауза пердута. Големи селяни сме.

              Коментар


                #37
                Давам предимство,без значение от марката,само внимавам да не създам опасност за другите.
                Peugeot 307 2.0i ГИ
                ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

                Коментар


                  #38
                  Airfan написа:
                  Уф, ВО, ако ти в София се оплакваш за недаване на предимство, ела да видиш тук в Пловдив какво е.... Това да се престроиш в задръстване или да излезеш от улица без предимство е кауза пердута. Големи селяни сме.
                  В Плд са най-смотаните шофьори. Когато и да отида, никой не знае къде се намира на пътя. В кръговите да не коментирам предимство и престрояване и тн.
                  BMW E46 coupe
                  Fiat Punto 1.1 LPG - ex

                  Коментар


                    #39
                    Airfan написа:
                    ела да видиш тук в Пловдив какво е.... Това да се престроиш в задръстване или да излезеш от улица без предимство е кауза пердута. Големи селяни сме.
                    +1 Чакал съм по 30 минути на околовръстното, за да влезна в Пловдив, тъй като никой не иска, не да СПРЕ, а да намали малко и да пропусне един автомобил поне... излизали сме от колите мохабет да правим... Разбирам хората, които се придържат към закона - ползват си предимството, но пък толкова ли ще се забавиш ако пуснеш 1 - 2 автомобила и проявиш малко колегиалност, при положение, че явно регулирането на движението не е добре измислено А конкретно по анкетата - не.

                    Коментар


                      #40
                      :D Черен джиБ винаги е с предимство. :D
                      Manowar - Татко
                      Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
                      Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
                      Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
                      Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

                      Коментар


                        #41
                        Конкретно за анкетата не,ама като чета всички давате предимство,а пък на пътя не си личи
                        Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                        Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                        Ventura garage

                        Коментар


                          #42
                          Mury написа:
                          Конкретно за анкетата не,ама като чета всички давате предимство,а пък на пътя не си личи
                          Точно ти лично си ме пускал от път без предимство.Бях с една 159-ка и случайно те засякох, ама не ме отрази. Но не ти пречеше да отразиш колата и да ме пуснеш. Преди около месец един обратен завой до гробищата. Тествахме една 2.4жтд.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #43
                            Azatril написа:
                            Airfan написа:
                            ела да видиш тук в Пловдив какво е.... Това да се престроиш в задръстване или да излезеш от улица без предимство е кауза пердута. Големи селяни сме.
                            +1 Чакал съм по 30 минути на околовръстното, за да влезна в Пловдив, тъй като никой не иска, не да СПРЕ, а да намали малко и да пропусне един автомобил поне... излизали сме от колите мохабет да правим... Разбирам хората, които се придържат към закона - ползват си предимството, но пък толкова ли ще се забавиш ако пуснеш 1 - 2 автомобила и проявиш малко колегиалност, при положение, че явно регулирането на движението не е добре измислено А конкретно по анкетата - не.
                            И най вероятно не можете да се включите защото няма дистанция и не се спазва скоростта.Същото е положението на околовръстното всяка сутрин. Знак 40км забранено изпредварването..... всеки си кара с 90+ даже има и такива които изпредварват и за да се включиш се налага да е на пълна газ и на всичкото отгоре имат наглостта да свирят, псуват.... ама още нямат смелостта да спрат и да му обърша два шамара на някой защото не знае колко уши има на главата Иначе не сме селяни а селяндури. Много малко пъти съм виждал на у-кръстовище при задръстване да се ползва схемата 1-1. Тия където са с предимство се натискат броня в броня само и само да не се мушне някой

                            Коментар


                              #44
                              Чаве, нали и това викаш - имаш ли предимство, ползваш си го и не пускаш други коли.Аз това разбирам от тези думи.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                #45
                                почти винаги когато имам възможност давам предимство но ги има някой много нагли който се правят на тежки

                                Коментар

                                Working...
                                X