Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Давате ли предимство на себеподобни?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Давам предимство на всеки, който желае да се престрои, но само ако предварително е пуснал мигач или помаха в знак на молба да бъде пуснат. На разни нагли отворковци, които се опитват да ми се набутат отпред и се мислят за много хитри, нищо не давам, особено пък предимство. Естествено, че пускам колегите с Фиат, но правилото ми за начина на пропускане важи в пълна сила и за тях. От друга страна, винаги благодаря, когато ми дадат предимство и на мен.
    Fiat Bravo 1.6 16v `99г.
    Suzuki Vitara 2.0V6
    Ако не живееш на ръба, заемаш прекалено много място!

    Коментар


      #17
      BO написа:
      Въпроса ми е свързан директно с марката автомобил, а не дали давате предимство по принцип...
      При така зададен въпрос - НЕ!Иначе мнението се припокрива с това на style34.
      Stop giving directions, just say "Follow me."
      Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
      Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

      Коментар


        #18
        Фиат-чета винаги пускам Иначе постоянно давам път на други коли. Стига да не са такси-та или от ония наглите дето се бутат в кръстовищата. И винаги благодаря, когато ми дават или ако се набутам пред някой се извинявам ( в случай, че бързам).
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          #19
          Имам ли предимство ползвам си го, давам САМО тогава когато преценя че нуждаещия се от това е в затруднена ситуация, не ми пука ква кола кара.......
          Alfa 156 2.0 TS
          Alfa 156 20VTurbo
          Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
          Locost TF1 3.0V6

          Коментар


            #20
            Давам предимство ВИНАГИ САМО НА културните шофиори или тези който са нови (в Италия има лепенка на колите им). Но на тези който се бутат или са нахални ги натискам и псувам постоянно, защото тарикатчетата не минават. И в България правя така без значение дали кара Мерджан или БМВ 2013 или Голф 1990...... Трябва да се спазва закона и винаги да се спира на пешеходец.
            Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
            Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
            Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

            Коментар


              #21
              Няма значение марката. И за каква ситуация говорим? Ако е за престрояване в съседна лента, пускам само след подадена сигнализация, дори ако трябва да намаля рязко скоростта. Обаче ако някой се опитва да се "мушне" без мигач, правя всичко възможно да не го пусна, дори с риск да подпра колата пред мен, защото това означава да карам на много малка дистанция зад нея. Ако е за кръстовище, там си е съвсем ясно кой кога трябва да мине. Ако аз съм на пътя с предимство, каква е логиката да си го "давам"? Ми то така цял ден няма да мина през някое кръстовище, давайки път на тия дето са без предимство, и ще отнеса десетки (заслужени) псувни от тия зад мен.
              Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
              ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

              Коментар


                #22
                dikanio написа:
                Няма значение марката. И за каква ситуация говорим? Ако е за престрояване в съседна лента, пускам само след подадена сигнализация, дори ако трябва да намаля рязко скоростта. Обаче ако някой се опитва да се "мушне" без мигач, правя всичко възможно да не го пусна, дори с риск да подпра колата пред мен, защото това означава да карам на много малка дистанция зад нея. Ако е за кръстовище, там си е съвсем ясно кой кога трябва да мине. Ако аз съм на пътя с предимство, каква е логиката да си го "давам"? Ми то така цял ден няма да мина през някое кръстовище, давайки път на тия дето са без предимство, и ще отнеса десетки (заслужени) псувни от тия зад мен.
                Примерно движиш се към светофар, който свети червено,а 2-3ма искат да пресекат твоето платно ( от насрещното)...така и така ще спирам им давам да минат. Иначе ако съм на път с предимство много ясно, че няма да спра за да пусна някой друг. На пешеходци винаги спирам също, но само ако са на пътеки. Ако ми пресичат някъде си, а на 10 метра от тях има пътека хич не ми дреме. На учебни ни кога не свиркам ако примерно угаснат на светофар или късно се пререждат през лентите.
                ФИАТ- Пътят е само формалност
                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                -----------------------------------------------------
                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                Коментар


                  #23
                  Моето мнение е най-близко до това на Ники (Ферариста).По принцип спазвам закона. Щом съм с предимство, си го ползвам. Като не съм - си чакам.Ако някъде наистина е много трудно да се тръгне - по възможност пускам човека да мине, без значение каква е колата.

                  Коментар


                    #24
                    Себеподобни да, щото са ми интересни.Пускам културяги, както и бакшиши с клиенти, що като се возя супер ме дразнят как се влачат. Нахални само ако ме впечатлят с маневра

                    Коментар


                      #25
                      Immortal написа:
                      Моето мнение е най-близко до това на Ники (Ферариста).По принцип спазвам закона. Щом съм с предимство, си го ползвам. Като не съм - си чакам.Ако някъде наистина е много трудно да се тръгне - по възможност пускам човека да мине, без значение каква е колата.
                      Добре, че всички не са като вас, че има места, където никога няма да минеш, защото си без предимство.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #26
                        На Фиати почти винаги давам път, особено ако видя че светофара насреща е червен. Без значение престрояване или обратен завой и и тн. Лошото което забелязвам е че вече трети ден съм на пътя с БМВ-то и ми се дава път много повече от преди, без значение дали престроявам или правя обратен или пресичам улицата. Дори забелязах че в момента в който приближа колата пред мен, на няколко пъти ми се случи човека пред мен да бие десен мигач и да мръдне, а аз просто си карам зад него спокоен. Не трябва даването на предимство да е според това каква кола караш.п.с. Лошото е че и куките ме харесват повече с новата кола и за 3 дни имам 3 проверки. С Фиата за 3 години имам 10 максимум.
                        BMW E46 coupe
                        Fiat Punto 1.1 LPG - ex

                        Коментар


                          #27
                          ФЕРАРИСТ написа:
                          Имам ли предимство ползвам си го, давам САМО тогава когато преценя че нуждаещия се от това е в затруднена ситуация, не ми пука ква кола кара.......
                          И аз съм така.

                          Коментар


                            #28
                            @Emo91Не им се носи добра слава на шофьорите на тази марка, не за друго
                            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                            Коментар


                              #29
                              Давам предимство според ситуацията.Естествено,че на главна улица няма да спра цялото движение да включа някой в нея.А най-ме дразнят такива които карат без да мислят и машинално.Примерно в часпик да трябва да се включиш от второстепенен път в главен и тия от главния път са задръстени и се набиват толкова,че не пускат и една кола от другия път.Тогава си се натискам порядъчно,въпреки че не съм с предимство.Пример в Стара Загора е до автогарата под моста.
                              FIAT BRAVO 1.6
                              FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                              LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                              Коментар


                                #30
                                Точния ми отговор по анкетата е "НЕ"
                                Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                                Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                                Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                                Коментар

                                Working...
                                X