Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Теглото на шофьора определя колко бензин ще изразходвате на

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Теглото на шофьора определя колко бензин ще изразходвате на

    Учени установиха, че дебелите американци изразходват повече бензин.Жителите на САЩ вече имат още една причина да водят здравословен начин на живот и да се опитат да отслабнат. Учени установиха, че дебелите американци изразходват повече бензин от слабите.Изводът е на изследователи от Университета на Илинойс, които са изчислили, че средният американец годишно изразходва за зареждане на колата си по 3552 литра бензин повече, защото шофьорът и пътниците в автомобила са станали доста по-тежки, отколкото са били през 1960 г. Резултатите от проучването ще бъдат публикувани в следващия брой на Engineering Economist.Изследователският проект, който засяга само личните превози, се основава на простия факт, че колкото по-тежко е едно превозно средство, толкова повече бензин изгаря. По данни на Националния център за медицинска статистика през 60-те години на миналия век мъжете в САЩ са тежали средно 75 кг, а жените - 63 кг. През 2002 г. същите показатели са били 86 кг и съответно 74 кг.
    FIAT - TIPO 2.0i.е

    #2
    ама отчитат ли факта, че като са подебели и по-тежки, по надолнищата инерцията е по-голяма или те там надолнища нямат и не карат по инерция
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    Коментар


      #3
      Баси, затова ли Пунтото взе да харчи толкоз!
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        Тези които са писали статията сякаш са супер изненадани от резултата.Естествено че колкото е по-натоварена една кола тя ще харчи повече и естествено че затлъстяването е глобален проблем предизвикан от модерния свят с неговите модерни технологии, малкото свободно време и многото коли
        FIAT Brava 1.4 12V, FIAT Punto 1.7 TD
        FIAT Stilo 1.9 Jtd, FIAT Brava 1.2 16V CNG
        FIAT Stilo 1.2 16V LPG

        Коментар


          #5
          Nino написа:
          Баси, затова ли Пунтото взе да харчи толкоз!
          Тенденцията е често срещана! Аз викам да го отдадем на кофти гориво по-добре!
          Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
          Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

          Коментар


            #6
            Шелл имаха някаква кампания за икономично шьофиране и ако не ме лъже паметта бяха споменали че всеки 30 кг допълнителен товар в колата вдига разхода с 1 %. Предполагам че това е една остреднена стойност защото от кола до кола има голяма разлика. Но все пак не е лошо да го имате напредвид и да не се разкаравате с пълен с излишни неща багажник
            Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
            ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

            Коментар


              #7
              pr_00f написа:
              Шелл имаха някаква кампания за икономично шьофиране и ако не ме лъже паметта бяха споменали че всеки 30 кг допълнителен товар в колата вдига разхода с 1 %. Предполагам че това е една остреднена стойност защото от кола до кола има голяма разлика. Но все пак не е лошо да го имате напредвид и да не се разкаравате с пълен с излишни неща багажник
              Зависи Аз една зима карах почти месец с торба цимент в багажника на югото и не мога да ти опиша колко по-лесно се караше с вратите настрани Само трябваше да чукна леко ръчната
              _______
              146 JTD

              Коментар


                #8
                Единствено мога да посъветвам братята хамериканци преди да карат, да ходят до едното място
                Бай Фичо - ега ти пауъра!!!

                Коментар


                  #9
                  DEYAN IYI написа:
                  Единствено мога да посъветвам братята хамериканци преди да карат, да ходят до едното място
                  FIAT Brava 1.4 12V, FIAT Punto 1.7 TD
                  FIAT Stilo 1.9 Jtd, FIAT Brava 1.2 16V CNG
                  FIAT Stilo 1.2 16V LPG

                  Коментар


                    #10
                    ааа лошо :D ами аз като планирах да стана 110-115кг,май ще взимам Marea А ето и едно производно и интересно въпросче което ми зададоха онзи ден и аз доста се чудих:"има ли Фиат кола(сериийна,не рали шампиони :D ) която да струва около 100.000 лева?"."Ами сега?".
                    Живота и свободата си заслужава този,който всеки ден се бори за тях.
                    Обичам Родината,мразя държавата!

                    Коментар


                      #11
                      Ами в мойта освен резервната гума и 1л. масло няма нищо и като съм 45кг. колко трябва да ми харчи Yellow_Flash_Colorz_PDT_16

                      Коментар


                        #12
                        Mindzu написа:
                        Ами в мойта освен резервната гума и 1л. масло няма нищо и като съм 45кг. колко трябва да ми харчи Yellow_Flash_Colorz_PDT_16
                        Я си помислете пак колежке, добре... а колко кг ви е дамската "чантичка"?! :D Шегувам се ама винаги ми е било смешно какво толкова носите в тези "сакове" наричани дамски "чакнтички"....
                        Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                        --- в сърцето завинаги... ---
                        Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                        Коментар


                          #13
                          в колата вече само на гладно които реши да закусва да си свали резервната гума :D американците не че са дебели те са дебили
                          ко да направя човек....не работи

                          Коментар


                            #14
                            Sandeto написа:
                            Я си помислете пак колежке, добре... а колко кг ви е дамската "чантичка"?! :D Шегувам се ама винаги ми е било смешно какво толкова носите в тези "сакове" наричани дамски "чакнтички"....
                            Колега аз съм от спортните момичета, нося си раничка, която няма и 500гр. - тай де документите и евентуално ако има пари

                            Коментар


                              #15
                              Mindzu написа:
                              Ами в мойта освен резервната гума и 1л. масло няма нищо и като съм 45кг. колко трябва да ми харчи Yellow_Flash_Colorz_PDT_16
                              Направо не трябва да харчи, а тя да ти дава /връща/ гориво....ааааа к’во си я отпуснала!
                              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                              Коментар

                              Working...
                              X