Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бели джанти?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бели джанти?

    ...

    #2
    Нама да имаш

    няма да имаш проблем аз съм ги боядисвал не е трудно.Вземи си по-добре спреи, може да махнеш и старата боя преди да ги боядисаш и предполагам че няма да имаш проблем
    FIAT - TIPO 2.0i.е

    Коментар


      #3
      оле, напротив хора. Супер трудно е, ако искаш да ти се свърши работа добре си ги занеси на бояджия...първо, че джантите се търкат супер трудно второ , че със спрейчета само ще насереш нещатата... Иначе добре си го измислил, като влезеш в някоя дупка като тая дето аз влязох вчера и изпотроших половината ламарина под колата ще дадеш за джанти 10лв а не 60лв. А и ако го направиш кадърно няма да е и грозно

      Коментар


        #4
        Чук!

        Коментар


          #5
          ...

          Коментар


            #6
            Sven написа:
            точно за това говора, самоче мисля да използвам по-обикновенни джанти!
            Я пак си помисли, да не си се объркал, в България си - зарината е с боклуци и кал по пътищата. По-добре си ги направи черни

            Коментар


              #7
              Re: Бели джанти?

              Sven написа:
              Решил съм да си купа широки обикновенни джанти ’15 с нископрофилни гуми и да ги бойдиша в бяло, като тия на ралитата много ме кефат. Въпроса е дали може да се бойдише с подръчни матеряли и как, или това трябва само при бояджия за да стане добре без да се обелят. Някой боидисвал ли си е джантите и какъв беше резултата. Мислите ли, че ще се получи или трябва да търся спецялно такива бели :P
              100лв. струва всичко при бояджия - за к’во ше се занимаваш и ше се тормозиш, а може и да се оака работата, ако не направиш нещо като хората

              Коментар


                #8
                Не знам, за някои може 100лв и да не са много, ама за мене са си пари! Лично аз (за джанти) мойте ламаринените си ги боядисах сам. Само че черно. Голямата борба падна с махането на старата боя, мноооого е трудна за сваляне, шкурковане... Пробвах и с телена четка за бормашина, но оригиналната боя имам чувството че беше някаква специална и просто не се поддаваше на изчегъртване. Затова накрая просто зашкурих там където беше паднала, а там където се държеше здраво я оставих, само я награпих с шкурка. После я минах 2-3 пъти с много разреден грунд за метал. Ако се полакомите да я минете веднъж, но с по-гъст после ще се люпи, така че по-добре се запасете с търпение и я минете 2-3 пъти, но с по-редичък грунд. После със спрей с черна боя (по предписание от 20-25см) и заспаха джантетата. За сега (вече 3 месеца) нито се е одрала, нито се е олюпила. Е, неспасяемо е ръбовете (гумаджията, бордюра) и около дупките за болтове... Но с бяло... най-малката драскотина веднага ще си проличи и ще стои грозно. После ако я изкривиш, при изправянето пак може да я надерат... А и както каза колегата по-горе - в/у бялото мръсотията веднага ще си проличи... Ще трябва да им робуваш на тези джанти да ги миеш всеки ден. Заслужава ли си?
                Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                --- в сърцето завинаги... ---
                Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                Коментар


                  #9
                  Мисля, че най-добре ще стане с прахово боядисване.Правят го в БАН ма не знам какви пари ще искат мога да ги питам.Водят ми се нещо като познати
                  Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
                  Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

                  Коментар


                    #10
                    Re: Бели джанти?

                    Kuku написа:
                    ...100лв. струва всичко при бояджия - за к’во ше се занимаваш и ше се тормозиш, а може и да се оака работата, ако не направиш нещо като хората
                    Абсолютно съм съгласен. Освен боядисването със спрей да е станало по-надеждно от праховото ...в което искрено се съмнявам Иначе преди праховото боядисване джантите минават и през песъкоструй за ефикасно сваляне на покритието или лака и каквото е там
                    _______
                    146 JTD

                    Коментар


                      #11
                      ЗА джанти

                      Аз мойте ги боятисах със Спрей и е много добре но те са черни направо с гумите както са на колата овлепих гумита да не се цапат и от всякаде ги напръсках стигна ми един флакон за 4 теизтърках ги преди това хубаво и това е За бели май ще е по трудно щото се вижда всичко трябва много да се подготват да са без ръжда и прах .
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #12
                        съжалявам, че се намесвам в темата, колега, но и аз съм с подобен въпрос - имам алуминиеви 15 - фабричните на браво, ама са много олюпени - как мога да ги оправя - мислех и аз за бяла, щото ще стои много шукаритетно, ама още се чудя - искам да ги направя да си изглеждат като нови...да не са олюпени. по какъв начин се работи в-у алуминий благодаря и още веднъж се извинявам за вмешателството - иначе съм съгласен с колегите по-горе - 100 лв за железни джанти е лудост, аз и за летите не бих дал толкоз - някъде бях чувал, че е по 18лв на джанта
                        A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                        e30 forever!

                        Коментар


                          #13
                          Скоро правихме едни джанти на 5тица бмв 17’ ...същия цвят само дето ги пооправихме, че бяха зле 550лв. и на човека му се видяха нормално парите..така че хич не е много 100лв.. нормално е да е толкова...евтино и хубаво нема

                          Коментар


                            #14
                            искам от опит да ви посъветвам че такива джанти(такъв цвят) много трудно се подържатмоитеса много светло сиво и да не ви говоря като полепне феродо по тях на какво приличат.като отида на автомивка започва едно търкане не е истина направо(лети са и са с малко специфична шарка)продават разни спреиове за джанти ама не помагат многозабравих да спомена че съм ги боядисвал прахово и имат страшен гланц няма шупли и грапавини пък и ми взеха само 20 лева

                            Коментар


                              #15
                              Re: Бели джанти?

                              Sven написа:
                              Решил съм да си купа широки обикновенни джанти ’15 с нископрофилни гуми и да ги бойдиша в бяло, като тия на ралитата много ме кефат. Въпроса е дали може да се бойдише с подръчни матеряли и как, или това трябва само при бояджия за да стане добре без да се обелят. Някой боидисвал ли си е джантите и какъв беше резултата. Мислите ли, че ще се получи или трябва да търся спецялно такива бели :P
                              С каква кола си?Може би трябва да направиш един фотошоп за за видиш как ще изглежда цялата работа. белите жданти обикновено седят на коли с бяло като втори цвят. Ти говориш за обикновени железни джанти. Тези от ралитата са лети. Според мен кофти ще стоят, като се боядисат бели пък още повече.и аз икам да попитам някои неща. Може и ти да харесаш идеята.Може би за твоята идея си вземи тасове с шарка на някакви лети джанти и ги боядисай бели за да видиш как ще стоят.Имам си оригинални тасове от фиата, само че с паднала боя и то доста. Мислех да сваля боята и да ги боядисам отново, но не знам откъде да си намеря грунд за пластмаса. Някакви идеи?
                              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X