Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Давам помещение под наем - какви партиди да открия?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Давам помещение под наем - какви партиди да открия?

    Здравейте колеги,Давам помещение под наем в Горна баня, но не знам сега да откривам ли партиди за ток и вода на мое име или да се открият на името на наемателя?Какви са изискванията, ако искам да съборя външната стена към улицата, за да се направи витрина? Да уточня, че помещението е в блок и е на кота нула и всъщност, ще махам стена на блока, но откого трябва да искам разрешение освен живущите? Въобще интересуваме всичко, защото не знам нищо.

    #2
    за тока и водата - ако наемателя ще е фирма, май трябва да са на името на фирматапоне така си спомням като бяхме в стария офис
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      sev написа:
      за тока и водата - ако наемателя ще е фирма, май трябва да са на името на фирматапоне така си спомням като бяхме в стария офис
      В Енергото и ВиК ще искат ли да са на името на фирмата?

      Коментар


        #4
        До колкото знам фирмата има интерес да са на името на фирмата, зада може да си ги води тези неща като разход. А Енергото и ВиК ги боли кой точно ще плаща и на чие име се води.
        Audi 1.8S златен талон

        Коментар


          #5
          doofiat написа:
          sev написа:
          за тока и водата - ако наемателя ще е фирма, май трябва да са на името на фирматапоне така си спомням като бяхме в стария офис
          В Енергото и ВиК ще искат ли да са на името на фирмата?
          ако искат фактури - партидите май са тяхно имесамите фирми се занимават, защото документите са подават от упълномощено лице
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Re: Давам помещение под наем - какви партиди да открия?

            doofiat написа:
            Здравейте колеги,Давам помещение под наем в Горна баня, но не знам сега да откривам ли партиди за ток и вода на мое име или да се открият на името на наемателя?Какви са изискванията, ако искам да съборя външната стена към улицата, за да се направи витрина? Да уточня, че помещението е в блок и е на кота нула и всъщност, ще махам стена на блока, но откого трябва да искам разрешение освен живущите? Въобще интересуваме всичко, защото не знам нищо.
            Пич не искам да те отчайвам ама ще трябва да се приготвиш за една велика одисея ако искаш да направиш всичкото това по легален начин. Процедурата е дълга и тегава, а и доста пари ще трябва да приготвиш за корумпираните идиоти из общината.- Трябва ти съгласие от непосредствените съседи (щом ще имаш изход към улицата май не се налага от всички)- Трябва да наемеш архитект да ти направи проект на изискваните изменения. Най добре е да бъде близък до главния архитект на района или от неговото архитектурнои бюро - няма начин да няма такова.- Трябват ти служебни бележки от енергото и соф. вода че има електрозахранване със съответните мощности- Трябва да прекараш проекта през пожарната ( не е задължително но е по - добре първо от там - да не те върнр пожарникаря после от съвет)- Така подготвените документи трябва да внесеш на експертен съвет за издаване на стр. разрешително - След завършване на СМР ти трябват още маса документи за да ти издадат акт16 (разрешение за ползване) с което вече магазина ти е узаконен... като не съм сигурен дано не съм прав ама май приеха някакви нови наредби за търговските площи да са с височина над 3 метра... Най добре потърси връзки или контакти иначе мъка мъкаааааааа....
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
            http://forum.fiat-bg.org

            Коментар


              #7
              Предишния колега е бил доста изчерпателен. Един съвет от мен, обърни се към адвокат. Те си познават необходимите хора и ще ти свърши работа без главоболия, само сметката ще ти представи на финала, но имай предвид, че изобщо не е малка. Мога да препоръчам адвокати ако имаш нужда, но няма да правя реклама тука.
              Shit happens, sometimes...
              Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
              Marea 1.8 HLX - червена като аватара

              Коментар


                #8
                Моето мнение - не ползвай адвокат. С риск да обидя някой колега от форума - юрист, колкото пъти съм ползвал услугите на адвокат - толкова пъти се ядосвам за некомпетентно свършената работа. Последно понеже ме домързя сам да си подготвя документи за откриване на фирма се доверих на адвокат. Направи точно това, което му казах че не искам. Поне в Ямбол, вероятно поради липса на работа се захващат с неща, които не са от тяхната компетентност и стават гафове.Понеже естеството на работата ми е такава /Капитално строителство/, ще ти кажа, че за съжаление редът е такъв какъвто го е описал колегата zgabrovski. Необходими са ти поне архитект и инж. конструктор за проекта, а преди това ти лично като собственик трябва да се снабдиш със скица и виза за проектиране. Предварително се консултирай с конструктора дали е възможно пробиването на стената, защото ако е носеща - забрави, че ще се навие да си положи подписа даже за много пари и дали помещението отговаря на изискванията.Относно партидите в енергото и във ВиК, мисля че смяната на титуляра става с договора за наем и срещу заплащане на съответна такса.
                Peugeot 301
                Punto 1.9 JTD - на жената

                Коментар

                Working...
                X