Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

имам ли връщане назад от формат диск

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    имам ли връщане назад от формат диск

    форматирах малко недоглеждайки с quick format, дали има шанс да си върна нещата? не че е нещо кой знае какво, но все пак...
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    #2
    ако беше дискета, щях да се помъча да ти я оправя, ама диск... Всъщност ето какво знам - знам че ако файловата ти системата е FAT - няма автоматично оправяне, само ръчно, щото трябва да знаеш кои сектори към кой файл са, което за диск си е трудно даже почти невъзможно - все едно да тарсиш игла в купа сено (затова казвам ако беше дискета можех да се пробвам, защото там секторите са малко). Ако е NTFS - нямам идея, не съм запознат с нея.
    Audi 1.8S златен талон

    Коментар


      #3
      fiat_love написа:
      При NTFS има една програмка Get Data Back (не помня точно името). Доста неща успява да спаси.
      И тия които са спасени ги е прецакала След формата няма спасение...търсиш си информацията наново...тая програма се ползва само за да си видиш шорткътите и да си намериш файловете
      ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

      Коментар


        #4
        Quick Format мисля, че само трие без да преформатира. Така, че би трябвало да може възстанови. ФАТ32 беше лесен за това, но за НТФС не знам дали има софтуер. Имаше една програма на фирмата OnTrack Easy Recovery мисля, че се казваше - опитай с нея. Но трябва да не записваш нищо на този диск предъ възстановката иначе ще се унищожат файловете окончателно и мисля, че ти трябва още един диск, на който да се записват възстановените данни.

        Коментар


          #5
          Ако не си му дал /u може да възстановиш всичко :D
          Lancia Delta II 2.0 LS 16V '93

          Коментар


            #6
            fiat_love написа:
            При NTFS има една програмка Get Data Back (не помня точно името). Доста неща успява да спаси.
            Prav e kolegata, az lichno sum vaztanowqval i ot FAT i ot NTFS s tazi programka, vadi vsichko koeto nameri, nedostataka, e che vadi VSICHKO, ma ne proverqva za cqlost na recove faila, sirech, ti si imash edna mp3 primerno muzika.mp3, koqto se okazva posle na fragmenti i nqkolko sekundi primerno, zatowa prilezno proveri kakvoto si izkaral i ti trebeQuick format samo svalq edni bairacheta na failovete po diska, kato po tozi nachin kazva na sistemata, che mqstoto e chisto i svobodno za zapis, na faila prodaljava fizicheski da si e na diska, spoko, belqta e na ~100% popravima)) Ako imash nqkakvi qdove - pitai bez da se zamislqsh, minalata godina az qko qdoh darvoto i spasqvah edni ~50GB muzika ot moq komp i sam minal po toq put veche, imam se za otrakan po vaprosa P.S. Sorri za shliokavicata, ma diviq ni sisadmin v rabotata snoshti pak pravi neshto po kompa i sa e kuco gadincheto, kirilicata mu e nai-malkiq problem

            Коментар


              #7
              Винаги има надежда.Аз ползвам Easy Recovery и съм доста доволен. Имах прецакан диск който се държеше меко казано странно. Минава каквито се сетиш тестове - ОКОбаче гася машината ,пускам я пак и хоп изчезнал ми някой дял. Смениха го гаранционно, но преди това 3 пъти съм възстановявал изгубен дял.При повече от 90% възстановерно инфоДруго за което се сещам - Final Data мисля се казваше софтчето.Успех.
              Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
              ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

              Коментар


                #8
                Има връщане от формат, само условието е да не си писал нова информация върху диска!
                FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                Коментар


                  #9
                  Пускаш winternals в (търсачката на) ArenaBG.com и сваляш. Доста е лесен за употреба, възстановява почти всичко. Фактически ако не си презаписвал отгоре може и всичко да възстановиш.
                  Fiat Bravo GT -> дзверчето

                  Коментар


                    #10
                    Последно условие- Връщането на инфото трябва да става на друг носител, тези програмки дето са под Windows не ги гледай много...и не записвай нищо на дяла, дето си форматирал. Ако запишеш - просто записваш върху всичко, което си изтрил. Програмката за мен е Easy Recovery, Final Data Recovery е под Вин и е доста бавна и неточна.RecoverMyFiles е доста популярна... Ако си с ХП и не ти се занимава много, това си е за теб!Даваш Complete Format Recover и това е!
                    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                    Коментар


                      #11
                      благодаря на всички за мненията, сега почвам да се занимавам, обаче дали някоя от тези пробрамки не може да мине без да е на друг носител , а просто да е на друг дял на харда, че малко съм форматирал 16,5 гб . от тях ми трябват "само" 1-2 гб,
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        Мисля, че и друг дял става - само да не записваш върху този който възстановяваш, че ще унищожи информацията.

                        Коментар


                          #13
                          PC Inspector File Recovery е немска програма с бавен цикъл на търсене и е много добра но ба4ка по Windows трябва някъде да я инсталне6 и там да зака4и6 твоя диска .Иначе програмата намира много не6та но требе да 4ака6 бая.Това е и от мен
                          Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
                          Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

                          Коментар


                            #14
                            благодаря на всички за помощта, успях да си възтановя най-важната информация вчера, сега ще пробвам и другата, но за нея не ми пука особенно. последвах съвета на бубачко и ползвах дата бак. става и на друг дял на харда да се записва. още веднъж благодаря
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар

                            Working...
                            X