Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странни Honda!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странни Honda!!!

    Днес, прибирайки се от Несебър на бензиностанцията на OMV в Нова Загора попаднах на няколко интересни екземпляра на Honda. Две бяха със щатски номера а една Prelude Type-R с британска регистрация и десен волан зареждаше гориво. Старнно, да не е имало някакво международно събитие? Някой да знае нещо повече?

    #2
    Re: Странни Honda!!!

    Stilo написа:
    Днес, прибирайки се от Несебър на бензиностанцията на OMV в Нова Загора попаднах на няколко инересни екземпляра на Honda. Две бяха със щатски номера а една Prelude Type-R с британска регистрация и десен волан зареждаше гориво. Старнно, да не е имало някакво международно събитие? Някой да знае нещо повече?
    Освен визитата на онзи палячо, за друго събитие свързано с щатите не се сещам.Едва ли има връзка, обаче.И въпреки презрението ми към японското автомобилостроене, респект към колата от средната снимка
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #3
      Събитието беше националната среща на Хонда клуба на язовир Жребчево. S 2000-то е на едно момче от Пловдив, а Civic-а на един грък, който се занимава изключително с тунинг на хонди. Бяха ни на гости, и понаучихме доста интересни неща от него. И двете са турбинирани, като моторите са им съответно F20C za s 2000 и K20 за civic-а. Синята количка е на член от форума. Явно са се засекли по пътя. Yellow_Flash_Colorz_PDT_16

      Коментар


        #4
        И CIVIC-ка не е лош.
        BRAVA 1,4 12V
        Nissan Navara

        Коментар


          #5
          много красиви и много любими са ми хонда, като марка...
          "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

          Коментар


            #6
            Re: Странни Honda!!!

            Esper написа:
            И въпреки презрението ми към японското автомобилостроене...
            Що така?!?!Японските коли са доста добри според мен (повечето). Като цяло винаги ги сравнявам с италианските, защото имат характерен, собствен дизайн, който се разграничава от "масата", а и двигателите им са доста добри
            Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
            Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
            BlueStorm transforms . . .
            . . . !!!

            Коментар


              #7
              Re: Странни Honda!!!

              BlueStorm написа:
              Що така?!?!Японските коли са доста добри според мен (повечето). Като цяло винаги ги сравнявам с италианските, защото имат характерен, собствен дизайн, който се разграничава от "масата", а и двигателите им са доста добри
              Знам че е така и това е едно от нещата които не мога да обясня - някаква органична непоносимост, предполагам Абе странни хора са джапанките, различни. Меко казано.А аз съм резирвиран към нещата които не разбирам Предпочитам европейското.Или ако става въпрос за коли - и американското :D
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                Странно че и двата номера на американските коли са от щата Илинойс, а собствениците - българин и грък.За тях пререгистрация не трябва ли

                Коментар


                  #9
                  Re: Странни Honda!!!

                  BlueStorm написа:
                  Esper написа:
                  И въпреки презрението ми към японското автомобилостроене...
                  Що така?!?!Японските коли са доста добри според мен (повечето). Като цяло винаги ги сравнявам с италианските, защото имат характерен, собствен дизайн, който се разграничава от "масата", а и двигателите им са доста добри
                  абе като изключиме няколко модела на цивик (вкл. и последния) и една мазда RX8, не мога да се сетя за японска кола с убав и "разганичаващ" се дизайн дизайн. колкото до двигателите това е дълга тема...п.п. бях в едно магазинче на дукати в рим и направих няколко снимки:
                  "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                  (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                  Коментар


                    #10
                    абе като изключиме няколко модела на цивик (вкл. и последния) и една мазда RX8, не мога да се сетя за японска кола с убав и "разганичаващ" се дизайн дизайн, колкото до двигателите това е дълга тема...
                    Не съм много съгласен с това. Не искам да натрапвам мнението си във вашия форум, и не ме разбирайте погрешно. Уважавам мнението ви, и ви разбирам, защото и аз съм сектант като вас. С всеки модел на Хонда се постига революция в автомобилостроенето. Още в самото начало Сойчиро Хонда е най големия новатор в автомобилостроенето. Докато всички по това време са се борили да направят мотор функционитащ стабилно на 6000 RPM, мотоциклетите на Хонда са развивали 10000 RPM, като някои модели работят и до днес по бедните страни. От тогава до сега, моделите на Хонда не спират да правят фурор на автомобилният пазар. Всеки от моделите е емблематичен за марката, като някои дори вече са станали легенда. Още в края на осемдесетте е създаден моделът NSX, като и до днес единствените способни да го бият на писта са с по двапати по-голяма мощност, и определено спортна насоченост. Представете си колко добра е била за времето си. Колкото до двигателите, от всички произведени системи V-tec няма нито една дефектирала.

                    Коментар


                      #11
                      Antony написа:
                      Не съм много съгласен с това. Не искам да натрапвам мнението си във вашия форум, и не ме разбирайте погрешно. Уважавам мнението ви, и ви разбирам, защото и аз съм сектант като вас. С всеки модел на Хонда се постига революция в автомобилостроенето. Още в самото начало Сойчиро Хонда е най големия новатор в автомобилостроенето. Докато всички по това време са се борили да направят мотор функционитащ стабилно на 6000 RPM, мотоциклетите на Хонда са развивали 10000 RPM, като някои модели работят и до днес по бедните страни. От тогава до сега, моделите на Хонда не спират да правят фурор на автомобилният пазар. Всеки от моделите е емблематичен за марката, като някои дори вече са станали легенда. Още в края на осемдесетте е създаден моделът NSX, като и до днес единствените способни да го бият на писта са с по двапати по-голяма мощност, и определено спортна насоченост. Представете си колко добра е била за времето си. Колкото до двигателите, от всички произведени системи V-tec няма нито една дефектирала.
                      Предполагам че си прав.Аз не съм сектант или поне не на тема Фиат.То все едно да се вманияча на тема прах за пране Колегата е прав, по принцип джапанките правят нещата различно и запомнящо се.Проблема ми с тях е чисто персонален Та я кажи като разбирач какво е това на втората снимка че ми останаха очите в него?Да почета малко по темата...Още не ми е изветрял бензина от кръвта, ей... П.С: Honda S2000, то си пишело под снимката ама кой да види
                      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                      Коментар


                        #12
                        Re: Странни Honda!!!

                        charlie написа:
                        BlueStorm написа:
                        Esper написа:
                        И въпреки презрението ми към японското автомобилостроене...
                        Що така?!?!Японските коли са доста добри според мен (повечето). Като цяло винаги ги сравнявам с италианските, защото имат характерен, собствен дизайн, който се разграничава от "масата", а и двигателите им са доста добри
                        абе като изключиме няколко модела на цивик (вкл. и последния) и една мазда RX8, не мога да се сетя за японска кола с убав и "разганичаващ" се дизайн дизайн. колкото до двигателите това е дълга тема...п.п. бях в едно магазинче на дукати в рим и направих няколко снимки:
                        E това вече е истината супер снимки колега :D
                        forza forever

                        Коментар


                          #13
                          NSX-a найстина е някакъв невероятен изтребител! Вижте това видео: http://vbox7.com/play3431a26NSX-R 3.2l V6 280hp vs M6 5l V10 507hp. И не е от шофьора, защото този който кара М6цата е един от най-добрите в Япония!!
                          ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                          // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                          Коментар


                            #14
                            Що се отнася до японците, и на мен не са ми присърце, и не бих желал да живея в техния свят, но що се отнася до HONDA . И като бивш собственик на Honda Accord Aerodeck трета генерация(1988г.), ви казвам че понякога даже съм се чудил, как тия маймунки са успели да направят такъв изключителен автомобил.
                            Fiat Marea Weekend 1.8 HLX
                            Renault Safrane 2.0 16V

                            Коментар


                              #15
                              Re: Странни Honda!!!

                              charlie написа:
                              ...п.п. бях в едно магазинче на дукати в рим и направих няколко снимки:
                              Бафма’аму, това второто бронзовото как завива?! Колкото и да го гледам нещо не ми става ясно... То ясно, че има някаква магария с тези червените щанги, ма все пак...Мтого добри иначе, много...

                              Коментар

                              Working...
                              X