Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Японците създадоха автомобил, който се движи с вода

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Японците създадоха автомобил, който се движи с вода

    Японците създадоха автомобил, който се движи с водаЯпонската компания Genepax презентира електромобил, които вместо познатите горива, използва за задвижване обикновена вода. Според разрабточиците само с един литър вода машината може се движи един час със скорост 80 колиметра. Интересно е да се отблежи, че може да се използва произволен тип вода - питейна, дъждовна или морска. Главната особеност на системата на Genepax е, че използва електроден колектор от мембранен тип. Той включва специален материал, способен чрез химични реакции напълно да раздели водата на водород и кислород. Силовата система в новия електромобил може да получава водород от вода за много продължителен период от време. При това, освен липсата на вредни газове при тази ситема, тя има и по-дълъг живот, коментират от Genepax.

    #2
    Колко е вярно никой не знае
    Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

    ZFA16000002608488

    ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

    Коментар


      #3
      Сичко хубаво,ама у мен се породи въпроса какво правим в онази част от годината,в която температурите са минусови?Не я караме и ли може да се возим и на антифриз

      Коментар


        #4
        SHB написа:
        Сичко хубаво,ама у мен се породи въпроса какво правим в онази част от годината,в която температурите са минусови?Не я караме и ли може да се возим и на антифриз
        Тва май е най-малкия проблем според мен :> Ако наистина са измислили такава кола въпроа е колко ще им излезне изработката на всяка кола :>ПП: И докато подобните системи с горивни клетки, в момента използвани в електромобилите с водородно задвижване струват около $19-20 000, то според конструкторите цената на новата система е под $5000.В момента производствената цена на автомобила е около 2 милиона йени или 19 000 долара, но от компанията се надяват да смъкнат производствените разходи.Обаче това е от преди няколко месеца някво развитие има ли или се е провалило?http://www.youtube.com/watch?v=Jivb7lupDNU&e
        Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

        ZFA16000002608488

        ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

        Коментар


          #5
          Re: Японците създадоха автомобил, който се движи с вода

          SHB написа:
          Японците създадоха автомобил, който се движи с вода
          Звучи наистина революционно... тази информация от къде я четеш?
          Brava 1.2, 16V, 2000
          Ex: Golf 2, 1.3

          Коментар


            #6
            Поредното перпетум мобиле...
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              kiro_of_the_day написа:
              Поредното перпетум мобиле...
              Водата не е безкрайна
              Fiat Bravo 1.6 16v 1999г

              Коментар


                #8
                SHB написа:
                Сичко хубаво,ама у мен се породи въпроса какво правим в онази част от годината,в която температурите са минусови?Не я караме и ли може да се возим и на антифриз
                Е решението е много лесно! Просто ти е избягало от ума предполагам - термос (онова нещо дето ако си налееш горещо кафе в него след 2 дена все още ще е горещо )
                Fiat Bravo 1.6 16v 1999г

                Коментар


                  #9
                  d1sp0sabl3 написа:
                  kiro_of_the_day написа:
                  Поредното перпетум мобиле...
                  Водата не е безкрайна
                  Защо?има кръговрат на водата.колата не иска да върви с питейна вода.Водата в резервоара би трябвало повече от два дена да седи.Аз поне не зареждам на всеки два дена гориво.

                  Коментар


                    #10
                    SHB написа:
                    d1sp0sabl3 написа:
                    kiro_of_the_day написа:
                    Поредното перпетум мобиле...
                    Водата не е безкрайна
                    Защо?има кръговрат на водата.колата не иска да върви с питейна вода.Водата в резервоара би трябвало повече от два дена да седи.Аз поне не зареждам на всеки два дена гориво.
                    Ами то има кръговрат на водата,но се заинтересувах от това изобретение и се информирах малко. Доколкото разбрах новия метод отделя водорода от кислорода и.. каква вода остава? Представи си сега целия свят да използва този тип двигател. Окей океаните са огромни,но все някога ще свършат.. може да отнеме десетки хиляди години,но ще се случи. И доколкото знам перпетум мобиле означава нещо,което само произвежда енергия без да ползва никакви консумативи
                    Fiat Bravo 1.6 16v 1999г

                    Коментар


                      #11
                      d1sp0sabl3 написа:
                      SHB написа:
                      d1sp0sabl3 написа:
                      kiro_of_the_day написа:
                      Поредното перпетум мобиле...
                      Водата не е безкрайна
                      Защо?има кръговрат на водата.колата не иска да върви с питейна вода.Водата в резервоара би трябвало повече от два дена да седи.Аз поне не зареждам на всеки два дена гориво.
                      Ами то има кръговрат на водата,но се заинтересувах от това изобретение и се информирах малко. Доколкото разбрах новия метод отделя водорода от кислорода и.. каква вода остава? Представи си сега целия свят да използва този тип двигател. Окей океаните са огромни,но все някога ще свършат.. може да отнеме десетки хиляди години,но ще се случи. И доколкото знам перпетум мобиле означава нещо,което само произвежда енергия без да ползва никакви консумативи
                      Би трябвало да свърши доста след петрола така че :D
                      Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

                      ZFA16000002608488

                      ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

                      Коментар


                        #12
                        d1sp0sabl3 написа:
                        SHB написа:
                        d1sp0sabl3 написа:
                        kiro_of_the_day написа:
                        Поредното перпетум мобиле...
                        Водата не е безкрайна
                        Защо?има кръговрат на водата.колата не иска да върви с питейна вода.Водата в резервоара би трябвало повече от два дена да седи.Аз поне не зареждам на всеки два дена гориво.
                        Ами то има кръговрат на водата,но се заинтересувах от това изобретение и се информирах малко. Доколкото разбрах новия метод отделя водорода от кислорода и.. каква вода остава? Представи си сега целия свят да използва този тип двигател. Окей океаните са огромни,но все някога ще свършат.. може да отнеме десетки хиляди години,но ще се случи. И доколкото знам перпетум мобиле означава нещо,което само произвежда енергия без да ползва никакви консумативи
                        Абе Вие учили ли сте химия бре хора!?!?!?Н2О - като се разпадне водата се отделят две молекули водорад и една кислород (това в идеалния вариант като няма примеси в нея).След това водорода се използва като гориво и за горенето е нужен същият този кислород.В резултат на химичната реакция, която се нарича окисляване (като всяко друго горене) отново се получава вода и следвайки един от основните закони - нищо не се създава или унищожава - а само преминава от една форма в друга. Т.е. водата няма да изчезне - дори и една молекула от нея.Проблема досегя беше, че за да се разделят водорода и кислорада е нужна (тука може и да сбъркам малко и затова предлагам и трите варианта ) или повече или равно или поне пренебрежимо по-малко енергия от тази,която се получава при горенето на водорода и окисляването му до вода.Ако са решили този проблем (а на мене хич ама хич не ми се вярва) значи е възможен и този двегател.Но работата ми намирисва на поредното перпетум мобиле.А перпетум мобиле означава в буквален превод - вечен двигател.Или такъв, който след първоначалнато си задвижване с определен вид и количество енергия след това не му е нужна допълнително такава за да продължава да работи, защото КПД е 100%. Ако бъркам някъде - нека некой инженер, химик или физик да ме поправи. Но не бъркам. Това ми е останало като обща култура от даскалото и се чудя, че не с всички е така явно...
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #13
                          kiro_of_the_day написа:
                          d1sp0sabl3 написа:
                          SHB написа:
                          d1sp0sabl3 написа:
                          kiro_of_the_day написа:
                          Поредното перпетум мобиле...
                          Водата не е безкрайна
                          Защо?има кръговрат на водата.колата не иска да върви с питейна вода.Водата в резервоара би трябвало повече от два дена да седи.Аз поне не зареждам на всеки два дена гориво.
                          Ами то има кръговрат на водата,но се заинтересувах от това изобретение и се информирах малко. Доколкото разбрах новия метод отделя водорода от кислорода и.. каква вода остава? Представи си сега целия свят да използва този тип двигател. Окей океаните са огромни,но все някога ще свършат.. може да отнеме десетки хиляди години,но ще се случи. И доколкото знам перпетум мобиле означава нещо,което само произвежда енергия без да ползва никакви консумативи
                          Абе Вие учили ли сте химия бре хора!?!?!?Н2О - като се разпадне водата се отделят две молекули водорад и една кислород (това в идеалния вариант като няма примеси в нея).След това водорода се използва като гориво и за горенето е нужен същият този кислород.В резултат на химичната реакция, която се нарича окисляване (като всяко друго горене) отново се получава вода и следвайки един от основните закони - нищо не се създава или унищожава - а само преминава от една форма в друга. Т.е. водата няма да изчезне - дори и една молекула от нея.Проблема досегя беше, че за да се разделят водорода и кислорада е нужна (тука може и да сбъркам малко и затова предлагам и трите варианта ) или повече или равно или поне пренебрежимо по-малко енергия от тази,която се получава при горенето на водорода и окисляването му до вода.Ако са решили този проблем (а на мене хич ама хич не ми се вярва) значи е възможен и този двегател.Но работата ми намирисва на поредното перпетум мобиле.А перпетум мобиле означава в буквален превод - вечен двигател.Или такъв, който след първоначалнато си задвижване с определен вид и количество енергия след това не му е нужна допълнително такава за да продължава да работи, защото КПД е 100%. Ако бъркам някъде - нека некой инженер, химик или физик да ме поправи. Но не бъркам. Това ми е останало като обща култура от даскалото и се чудя, че не с всички е така явно...
                          Добре бе човек сам си противоречиш.. дори не знаеш какво пишеш!"След това водорода се използва като гориво...""В резултат на химичната реакция, която се нарича окисляване (като всяко друго горене) отново се получава вода" Е как така този водород се използва за гориво и след това мистериозно пак се появява? Нали ако беше така нямаше да има нужда отново да наливаш вода в този новоизмисления двигател?? Следвайки твоя закон стигам до извода,че и бензина в колата ми пак става на бензин след като изгори...
                          Fiat Bravo 1.6 16v 1999г

                          Коментар


                            #14
                            d1sp0sabl3 написа:
                            ...Добре бе човек сам си противоречиш.. дори не знаеш какво пишеш!...
                            Много добре си пише Киро. Май ти не си внимавал в часовете по химия. Да си спомняш нещо за т.нар. "гърмящ газ"?
                            ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                            Коментар


                              #15
                              kiro_of_the_day
                              Но работата ми намирисва на поредното перпетум мобиле.А перпетум мобиле означава в буквален превод - вечен двигател.Или такъв, който след първоначалнато си задвижване с определен вид и количество енергия след това не му е нужна допълнително такава за да продължава да работи, защото КПД е 100%.
                              В статията си пише че е нужно да се добавя вода за да върви
                              Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

                              ZFA16000002608488

                              ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

                              Коментар

                              Working...
                              X