Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мига лампата за маслото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Не беше лошо да напишеш каква беше причината, на някой друг може да се случи същото.
    207 тиква автомат
    новокромаджия 2.4 печка

    Коментар


      #17
      С моя човек се опитвахме да занулиме сервизният интервал. не съм много наясно нямам опит с тази кола (до сега само коли о ваг групата) та влизахме някаде по компютъра по таблото там някаде занулявахме сервизни интервали.Извинявам се че не съм много конкретен но не съм много на ясно. Вчера я оставих в сервиза, защото четох много и по някви английски форуми и тука един колега писа че може и ДПФ -а да дава ядове, та я оставих в сервиза и днеска по обед мисе обади момчето и ми каза че само с лап топ са я занулили сервизният интервал и всичко било на 6. каде са влезли и какво са направили незнам. питахго да ли е проверил маслото и ми каза че е наред. Сега след работа ще се прибера да оставя колата и отивам да взема Кромата.В моя случай е сервизен интервал.

      Коментар


        #18
        Първия път сте занулили сервизния интервал само в таблото, а трябва да се занули и в ЕКУ-то на двигателя.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #19
          Е явно сме изпуснали екуто. С това се оправих.останаха само ши..ните прозорци жълтият тръгълник се седи и пише палар линдолс сейвти ..... Няма обучаване. Грешки не излизат надиагнотиката и Бър знам кво да правя ?

          Коментар


            #20
            кола

            Power Windows SAFETY * Frnt.LHS power window safety unavailable *Електрически Стъкла БЕЗОПАСНОСТТова ли пише Да няма проблем с вдигането на стъклото и като си сложиш ръката да не спираБатко ти ПЕШО е писал за подобни проблемиhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=92461
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #21
              мерси колега инфото но всички тия стъпки ги пробвах и нищо

              Коментар


                #22
                Нещо не правиш като хората.
                207 тиква автомат
                новокромаджия 2.4 печка

                Коментар


                  #23
                  Да разкажа моята история, светва лампата за маслото че е за смяна, отивам в сервиза сменят маслото и филтъра но лампата продължава да свети, което ни подсеща че нещо трябва да се занули. След дълго лутане и ровене из форуми намерих какво да се направи за да изгасне лампата след смяна на маслото при Фиат Крома 1.9 JTD 150 кс, та правите следното загасяте автомобила и ключа на позиция оф, натискате до дъното педала за газта превключвате ключа в положение ON изчаквате 30 секунди предполагам това е докато мине зареждането на компютъра след това без да пускате педала на газта натискате 6 пъти педала на спирачката, завъртате ключа в положение OF и чак тогава пускате педала на газта. Това е ръчно зануляване когато няма наблизо сервиз където да ви бръкнат в компютъра или искате да спестите някой лев заради това заноляване. Дано бъда полезна с тази информация. Ето оригиналния текст от където разбрах как да се справя сама. После замены моторного масла:
                  1/ Процедура сброса на 0 на комбинации приборов:

                  Эта процедура осуществляется с помощью диагностического прибора (Combiné, Télécodage).

                  2/ Процедура сброса на 0 компьютера ДВС, вторая возможность:
                  Процедура сброса на 0 вручную :
                  ВАЖНО : Необходимо удерживать педаль акселератора выжатой в пол в течение всей процедуры.
                  -Включите +APC, подождите 30 секунд перед тем как нажать и отпустить 6 раз педаль тормоза.
                  -Выключите +APC
                  -Снимите ногу с педали газа перед тем как запустить автомобиль. Индикатор давления масла должен моргать, чтобы подтвердить что реинициализация была учтена.

                  Коментар


                    #24
                    Занулява се сервизния интервал.
                    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                    Коментар

                    Working...
                    X